כמה עולה אחסנה לטווח ארוך?

אחסנה לטווח ארוך

משך האחסנה משפיע על המחיר, אבל יש עוד גורמים שאליהם כדאי להתייחס כדיי לתכנן התאמה למסגרת תקציב קהל היעד והלקוחות. במאמר הבא נציג את טווח המחירים המקובל בתחום ואת הפרמטרים שקובעים מהו

אחסנה לטווח ארוך היא חלק משירות שניתן ע"י חברות שמתמחות בענף הלוגיסטיקה. עם זאת, מחיר השירות אינו קבוע אלא דינאמי. אם רוצים להתאים כל סוג שירות לצורכי קהל היעד והלקוחות, חשוב להכיר את הפרמטרים המשפיעים על המחיר. לאחר מכן, ניתן להיכנס אל עובי הקורה ולברר גם אילו חברות אחסנה מומלצות ומהי זמינות המכולות שיש ברשותה.

השפעת גודל המכולה על המחיר

הפרמטר המרכזי שמשפיע בנושא המחיר של שירותי אחסנה מכל סוג הוא גודל המכולה. ככל שהמכולה גדולה יותר, כך משלמים בהתאם. מהבחינה הזו עדיין אין הבדל בין אחסון לטווח ארוך או קצר, כי גודל המכולה הוא הפקטור המכריע. בנוסף, ניתן לשלב בין סוגי מכולות שונות ולהתייעץ עם בעלי מקצוע בעלי מקצוע לגבי הפתרון הרלוונטי.

מה ההבדל בין אחסון באותה מכולה – לטווח קצר או ארוך?

על אף האמור לעיל, יש לציין בכל זאת את פערי המחירים בין אחסון באותה מכולה רק לתקופות שונות. באופן עקרוני, למשך האחסנה יש השפעה גדולה מאוד על המחיר. מצד אחד, המחיר ליום של אחסון יורד ככל שתקופת האחסנה עולה. מצד שני, המשמעות היא שהפרויקט כולו מתייקר. בשביל לקבל הצעת מחיר מנומקת, משווים בין סוגים שונים של שירותי אחסון גם לפי משך האחסנה וגם לפי גודל המכולה.

כל מחסן והתכולה שמתאימה לו

אי אפשר לדבר על אחסון לטווח ארוך בלי להזכיר את האפשרות לאחסן סוגי תכולה שונים. כך למשל אחסון תכולה רגישה כגון מוצרי מזון או פארמה בקירור, תהיה יקרה יותר מאשר אחסון ציוד לחומרי בניין או מוצרים יבשים אחרים. בשביל להתאים את התקציב לצרכים של קהל היעד, בודקים מה כוללים שירותי האחסון מבחינת התנאים.

תחזוקה, ניקיון ואבטחה סביב אחסנה לטווח ארוך

בשירותי אחסנה לטווח קצר וארוך יש משמעות לאופן שבו מקבלים שירותי תחזוקה, ניקיון ואבטחה. ספציפית כאשר מדובר על טווח ארוך, התחזוקה וגם הניקיון או האבטחה משפיעים על היכולת להגן על הציוד ולמנוע בלאי ושחיקה. אם משווים בין סוגים שונים של שירותי אחסון, כדאי לתת עדיפות לחברה שמעניקה גם שירותי תחזוקה, ניקיון ואבטחה מסביב לשעון.

זמינות גם במהלך אחסנה לטווח ארוך

עלות אחסנה לטווח ארוך מושפעת מהזמינות שאותה הלקוחות מקבלים. אם הזמינות והנגישות למחסן היא מסביב לשעון, כמו למשל באמצעות מתן מפתח אישי לכל לקוח, יכול להיות שהמחיר יהיה גבוה. אבל אם זמינות המחסן היא רק בשעות העבודה או בלי סוף השבוע, ייתכן וניתן יהיה להשיג מחיר נמוך.

לא לשכוח להוסיף ולהוריד את המע"מ!

הבדל של 17% במס ערך מוסף עשוי להיות דרמטי בהשוואה בין שירותי אחסון. אצל עצמאיים ובעלי עסקים, המע"מ מקוזז מההכנסות. 

המחירים המקובלים בתחום

עלות אחסון פריטים בודדים היא כ-200 ש"ח ליום, בעוד עלות אחסון תכולה של דירת 4 חדרים למשל כבר תתחיל ב-25 ש"ח לקוב. אם רוצים להשתמש בפרמטרים אחרים, ניתן לראות שאחסון במכולה של 12 מטר אורך יעלה 1,400 ש"ח לחודש – בעוד אחסון תכולה דומה אבל במכולה בגודל של 6 מטר אורך תעלה 750 ש"ח לחודש.

דילוג לתוכן