כמה עולה להזמין שף עד הבית?

אם הגעתם לפה כדי לדעת כמה עולה לכם בדיוק שף פרטי עד הבית, ייתכן וצפויה לכם הפתעה. לא מדובר על רכישת מוצר או שירות פשוט וידוע מראש אלא כשאתם קונים שירות של שף פרטי אתם מקבלים למעשה שירות אישי וייחודי עבור אירוע מיוחד שלכם ולכן אין מחירון אחיד וקבוע לכולם ואין כל כך איך להשוות מלבד להתקשר אחד אחד ולשמוע הצעות מחיר לאחר תיאור של האירוע שלכם באוזניו של השף.

כשמדברים על מחיר של שף פרטי עד הבית קשה מאוד לקבוע מחיר אחיד. יש כל כך הרבה גורמים שצריך לקחת בחשבון כך שלזרוק מחיר יהיה מאוד לא מדויק. הפרמטר העיקרי שמשפיע על המחיר הוא כמובן כמות האנשים שצריך להכין להם אוכל. יש הבדל בין ארוחה משפחתית של 5-8 משתתפים לבין אירוע גדול יותר של 15-20 משתתפים. בנוסף לכך, יש להתחשב במספר המנות שמוגשות לכל אדם. כך למשל ארוחה זוגית של 2 אנשים בלבד יכולה להיות במחיר דומה לארוחה של 4-5 אנשים רק בגלל שהארוחה הזוגית מושקעת הרבה יותר ועם עריכה של ערב רומנטי איכותית יותר.

בסופו של דבר, אם צריך לנקוב במחיר. ארוחת שף בבית תעלה לכם 1000-2000 שקלים כשמדובר במעט אנשים, ועד 5 אלף שקל אם מדובר באירוע של עד 20-30 סועדים, תלוי במספר רב של גורמים. עבור ארוחה זוגית ככל הנראה תיסתפקו במחיר של 800-1500 שקלים.

עוד גורמים שיכולים להשפיע על המחירים הם –

  • סוג האוכל – יש הבדל בין ארוחה בשרית לבין ארוחה חלבית ובכמות ובעלות המוצרים
  • אוכל מיוחד – אוכל בהכשר גבוה יותר עולה יותר כסף וכך גם כמובן אוכל טבעוני שמחירו גבוה יותר. אם אתם רוצים סטייקים מובחרים או גבינות משובחות \ דג יקר המחיר יהיה בהתאם.
  • מה עוד נכלל בערב – במקרים רבים כשמזמינים שף פרטי עד הבית לא מדובר רק בהזמנת השף למטרות של הכנת האוכל אלא לפעמים זה מלווה בהגשה (ואז צריך להוסיף מלצר או מלצרית שיגישו את האוכל) או בניהול של הערב. לפעמים גם יהיה צורך בהבאת ציוד מסוים כמו ציוד הגברה, ציוד קריוקי, מכונת אורות ועוד… אלו מוצרים שיש שפים פרטיים שמספקים אותם ויש שפים שלא, אך אלו שכן ישכללו את זה במחיר.

לאור כל אלו, ולאור סיבות נוספות שיכולות להיות ספציפיות עבור האירוע שלכם, מחיר של הזמנת שף עד הבית יכול להיות שונה מאוד לאירוע לאירוע ולכן הערכת המחירים גסה בהחלט. מומלץ להתייעץ עם כמה שפים ולקבל כמה הצעות מחיר כדי להיות בטוחים שקיבלתם מחיר טוב, אך מומלץ גם לברר לעומק מה מקבלים בתמורה למחיר כי כפי שכבר הבנתם, אין הצעת מחיר זהה אצל כולם וכך גם התמורה. מומלץ לחפש ברשימות של שפים פרטיים ולמצוא מספר שפים שמתאימים לכם, להתקשר ולברר פרטים. שיהיה בהצלחה בחיפושים!

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן