כמה עולה פונדקאות בארץ?

כמה עולה פונדקאות בארץ

אם אתם עומדים בפני קבלת החלטה לגבי פתיחה בתהליך של שכירת שירותיה של אם פונדקאית, חשוב שיהיה בידיכם כל המידע אודות התהליכים הביורוקרטיים הכרוכים בו, כמו גם אודות העלות הכספית של כל התהליך. במאמר זה תוכלו לקבל אינדיקציה לגבי הסכום הכספי שתצטרכו לשלם, דבר שיעזור לכם לתכנן את התהליך בצורה מושכלת ומדויקת.

 

שיקול חשוב אך לא מכריע

אם בעבר זוגות אשר לא הצליחו להביא ילדים לעולם ורצו להמשיך את דרכם ביחד היו יכולים לפנות רק לאפיק אחד כדי להיות הורים – אימוץ, הרי שהיום עומדת בפניהם דרך נוספת, והיא שכירת שירותיה של אם פונדקאית. אין ספק כי מדובר בפריצת דרך של ממש וכי הפונדקאות מאפשרת להרבה יותר זוגות, כולל זוגות חד מיניים, להיות הורים לילד ביולוגי או לפחות חצי ביולוגי שלהם, אולם גם בדרך הזאת יש לא מעט מהמורות, כמו הזמן הרב שלוקח עד שמקבלים אישור לתחילת התהליך וכמו העלות הכספית שלו.

למרות זאת, מכיוון שמדובר בתהליך שמביא לתוצאות מדהימות – הולדת ילד להורים שלא היו יכולים להביאו ללא סיועה של האם הפונדקאית, זוגות רבים מוכנים לעשות מאמץ ולהשקיע את הסכום הדרוש, כי אין ספק שזאת השקעה ששכרה בצדה.

 

תהליך לא קצר אבל משתלם

כשנכנסים לתהליך של פונדקאות חשוב לדעת מראש, כי מדובר בדרך כלל בתהליך ארוך. לוקח זמן עד שמקבלים את אישור הוועדה להתחיל בתהליך פונדקאות, לוקח זמן עד שמאתרים אם פונדקאית (גם אם מבצעים את החיפוש דרך חברה המתמחה בתחום), ולוקח זמן עד שהאם הפונדקאית מצליחה להרות. אם מוסיפים לתהליך כולו גם את תשעת חודשי ההיריון, הרי שהזמן בין תחילת הפרוצדורה הביורוקרטית ועד שההורים המיועדים זוכים להחזיק את ילדם בחיקם – יכול לנוע בין שנה וחצי לשלוש לפחות. למרות זאת, אם נשאל זוגות שעברו את התהליך וזכו להחזיק אכמה עולה פונדקאות בארץת ילדם ולגדלו באהבה האם היו עושים אותו שוב – רוב הסיכויים שרובם ככולם היו משיבים בחיוב, וזאת למרות הדרך הארוכה ולמרות העלות הכספית.

לכן, חשוב מאוד להיות מודעים לכך שהדרך לא תהיה קצרה, ולהיכנס לתהליך לאחר שלוקחים נשימה עמוקה, אבל אם המון אופטימיות ותקווה.

 

אז מהי עלות פונדקאות בארץ?

עלות פונדקאות בישראל יכולה להגיע לסכום של כ-150,000 שקלים, ואפילו יותר. כך למשל, אם כתוצאה מטיפולי ההפריה שעברה האם הפונדקאית יולדת תאומים, היא תקבל כ-40,000 ₪ נוספים עבור הילד השני; אם הלידה התבצעה בניתוח קיסרי – תקבל הפונדקאית עוד כ-20,000 ₪.

אם אתם מעוניינים לצאת לדרך, מומלץ לפנות לחברה העוסקת בתחום ומחברת בין זוגות שמעוניינים להביא ילדים ונשים המעוניינות לשמש אם פונדקאית, ודרכה לקבל את כל הפרטים הדרושים. בהצלחה!

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן