כמה עולה מגש סושי לאירועים?

מגש סושי לאירועים

העלות של מגשי אירוח שמבוססים על אוכל אסייתי תלויה בין היתר במספר יחידות הסושי, בסוג המנות שבוחרים ובעוד שורה ארוכה של פרמטרים. במאמר הבא נציג את טווח המחירים המקובל בענף ונסביר מאיפה כדאי לבחור מגש איכותי ומוצלח.

השוואה בין סוגים שונים של מגשי סושי לאירועים מבוססת בין היתר על סוגיית המחיר. עם זאת, המחיר של מגשי סושי מן הסוג הזה מן הסתם אינו קבוע. בפועל, ניתן לראות כיצד שורה ארוכה של פרמטרים משפיעים על המחיר. מצד שני, הגורמים שבהם משתמשים על מנת לקבוע את המחיר ואת העלות של מגשי סושי פחות או יותר חוזרים על עצמם.

הנה לדוגמא הפרמטרים המרכזיים שאליהם צריך להתייחס על מנת לקבוע את המחיר של מגשי סושי לאירועים כאלה ואחרים:

א. מספר יחידות הסושי – את מספר יחידות הסושי שיהיו על כל מגש בוחרים לפי מספר האורחים באירוע. אם יש באירוע המון אורחים, כדאי לשלב סוגים שונים של סושי וגם לדאוג שתהיה כמות מספיקה של מגשים. כמו כן, רצוי לתאם את ההזמנה של מגשי הסושי רק לאחר קבלת אישורי הגעה מהאורחים והמוזמנים.

ב. סוג הסושי – סושי הוא מאכל טעים, בריא ומומלץ שאותו אפשר להכין מסוגים שונים של חומרי גלם. עם זאת, חומרי הגלם שבהם משתמשים משפיעים על המחיר של הסושי. ככל שחומרי הגלם יהיו איכותיים יותר, כך המחיר של יחידות ומגשי הסושי צפוי לעלות. אם בכל זאת רוצים לחסוך בהוצאות, צריך לוודא שזה לא בא על חשבון טריות הדגים, האצות ושאר המרכיבים.

ג. עיצוב ואריזה – לא כל מגש סושי מעוצב באותה צורה. כך לדוגמא ניתן לבחור אריזה יוקרתית, לשלב סרטי צלופן או לשדך סרט מתנה וכרטיס ברכה. אם מתכננים להזמין מגשי סושי בהפתעה, צריך להביא בחשבון את העיצוב והאריזה ולהכניס את הגורם הזה אל מערכת השיקולים.

טווח מחירים מקובל בתחום

מגש של 64 יחידות סושי שמבוסס על 8 רולים יעלה 300-400 ש"ח. לשם השוואה, מיקס של סושי פירות וללא אצות או דגים יעלה כ-240 ש"ח ויהיו בו כ-40 יחידות. כמו כן, ניתן להזמין מגש של 110 יחידות שמורכב כולו מרולים של אינסייד אאוט או פוטומאקי במחירים של כ-600-950 ש"ח.

מגש סושי דגים קטן של עד 100 יחידות בכל מקרה לא יעלה יותר מ-400 ש"ח ויש אפשרות להזמין מגש סושי צמחוני גדול של עד 200 יחידות במחיר של 600-800 ש"ח. מעבר לכך, מגש מעורב גדול של עד 200 יחידות יעלה כ-750 ש"ח.

איך בוחרים מגש סושי?

האמת היא שהפקטור של המחיר הוא לא היחיד שאמור להכריע בשאלה איפה ואיך להזמין מגשי סושי לאירועים. אם רוצים ליהנות מהיתרונות של המגש ולהשאיר את האורחים עם טעם של עוד, צריך לקבל המלצות על הסושי ולהתייעץ עם חברים, קרובים ובני משפחה. במידה ולא מכירים אישית אנשים שיכולים להמליץ על סושי, ניתן להרחיב את החיפוש ולהיעזר במידע מאתרי אינטרנט ורשתות חברתיות.

בסופו של דבר, השוואה בין סוגים שונים של סושי יכולה להיות משימה מורכבת – אך היא שווה את ההשקעה. את הסושי בוחרים רק במקום שמשתמש בחומרי גלם איכותיים ועל בסיס המלצות של לקוחות מרוצים. מבחינת המחיר, ניתן לנסות לחסוך בהוצאות אבל צריך לוודא שזה לא בא על חשבון טריות חומרי הגלם. בכל מקרה, הזמנת כמות גדולה של מגשי סושי אמורה להוזיל את המחיר של כל יחידה.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן