כמה עולה רשת פלדה?

רשת פלדה

פלדה משמשת בין היתר ליצירת רשת שבה אפשר להשתמש לטובת שורה ארוכת צרכים ומטרות. עם זאת, מחיר הרשת אינו קבוע אלא מושפע מפרמטרים שונים. במאמר הבא נציג את הגורמים העיקריים המשפיעים על העלות ואת טווח המחירים המקובל בענף

רשת ברזל, שמכונה גם רשת פלדה, משמשת למגוון מטרות. ברוב המקרים, משתמשים ברשת כזו לבניין וליציקות בטון. בגלל שמדובר ברשת מרותכת שמגיעה במידות 6 או 8 מ"מ, היא מתאימה למניעת סדקים ביציקות. מלבד השימוש ברשת בפרויקטים בענף הבנייה או השיפוצים, ניתן לשלב אותה גם בפרויקטים מתחום החקלאות.

סיבות לפערי מחירים בין סוגי רשתות

מחיר רשתות בדרך כלל אינו קבוע אלא דינאמי. אם לוקחים כדוגמא מוצר מהסוג רשת פלדה, מגלים שיש פערי מחירים המגיעים לעשרות אחוזים. ברוב המקרים, פערי מחירים אלו לא בהכרח קובעים מהי האיכות של כל רשת. בפועל, הסיבה לפערי המחירים קשורה לאופן שבו מייצרים את הרשת ולתכונות שלה. בנוסף, אפשר להיעזר במפרט המתואר ע"י היצרן כדי לדעת מראש כמה אמורה לעלות הרשת ומה המחיר ההגיוני עבורה.

השפעת המידות על מחיר רשת מפלדה

הגורם העיקרי שקובע מה מחיר כל סוג רשת הוא הגודל שלה. במידות סטנדרטיות של רשת פלדה לבניין לדוגמא, מדובר במוצר במידות 2.5 מטר רוחב ו-3 מטר אורך. במילים אחרות, המידות שאותן צריך לחפש אם רוצים לדעת מה המחיר המקובל בעבור רשת פלדה הן בערך 7 מטר מרובע. כמו כן, יש לקחת בחשבון את הנתון על מפתח החורים שאמור לעמוד על 20X20 ס"מ

מה הקשר בין כמות היחידות לבין מחיר הרשת?

בתחום הבנייה, השיפוצים והחקלאות, יש סוגים מוצרים שונים שאותם רוכשים בכמויות גדולות. במקרים בהם הלקוח מבצע רכישת כמויות גדולות, יכול להיות שהמחיר לכל מוצר יירד בצורה משמעותית. את זה רואים גם עם סוגים שונים של רשתות ברזל, בעיקר אם רוכשים אותן בכמויות יחסית גדולות וכדי להתמודד עם הצרכים של הפרויקט גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

חיתוך הרשת – במקום או בחנות?

רכישת רשת שאותה צריך לאחר מכן לחתוך במקום תהיה זולה יותר מאשר רכישה רשת שכבר מגיעה חתוכה לפי מידות. על החיתוך משלמים בנפרד, אולם מדובר בהשקעה משתלמת עבור בעלי מקצוע שרוצים לעמוד בלוח הזמנים. מעבר לכך, החיתוך בנפרד מתאים עבור סוגים פרויקטים שונים כי הוא מבטיח התאמה לדרישות בשטח. 

כמה עולה להוביל את הרשת?

גם עלות ההובלה מהווה שיקול כאשר משווים בין מחירים שונים של רשתות. אם רוצים לחסוך בהוצאות, צריך לדאוג להובלה עצמאית. במקרים אלו אמנם משלמים פחות, אבל חשוב לשקלל גם את עלות השכרת הרכב ואת עלויות הדלק והאחזקה. במידה ומעוניינים לתאם הובלה, יש לזכור כי התשלום הוא בנפרד ולהתייעץ עם בעלי מקצוע.

טווח מחירים מקובל בתחום

קטלוג חומרי בניין מראה שמחיר רשת ברזל 8 מ"מ לבניין ליציקת בטון יהיה כ-200 ש"ח, לעומת רשת ברזל 6 מ"מ שתעלה כ-135 ש"ח. בשני המקרים מדובר על מחירי המוצר באופן שמיועד להובלה פשוטה ועצמאית, אך ניתן לחתוך את הרשת במקום. 

האם המחיר הוא הפקטור היחיד שקובע?

בשורה התחתונה, המחיר הוא שיקול חשוב אך לא היחיד שמכריע. אם רוצים ליהנות מהיתרונות של רשת פלדה, צריך לבדוק מהו המפרט.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן