כמה עולה לעשות בלון בקיבה

בלון בקיבה – הדרך לירידה במשקל ללא ניתוח

הצורך בירידה במשקל בימינו הוא צורך נפוץ מאוד. מדובר בצורך בסיסי על מנת לאפשר אורח חיים תקין ותזונה בריאה. השמנת יתר היא תופעה מוכרת ועם השנים ניתן לראות עלייה בתופעה במדינות רבות.

פתרונות להשמנת יתר

העולם התזונתי מנסה להילחם בתופעה הזו כבר תקופה גדולה והמודעות לסכנות הבריאותיות בעקבות השמנה עלתה משמעותית. אך ישנם אנשים שהיכולת להפחית במזון או לבצע פעילות גופנית אינן הדרכים האפשריות או היעילות ביותר עבורם ולכן התפתחו שיטות רפואיות לתת פיתרון לתופעה. העולם הרפואי מציע פתרונות רבים להשמנת יתר, חלקם בדמות ניתוחים קליניים, חלקם מיקרוסקופיים וחלקם אינם חודרניים כלל כמו בלון בקיבה.

הפתרון הלא חודרני – הפתרון האידאלי לטיפול בהשמנת יתר

חלק מהניתוחים מסובכים וגוררים איתם תופעות לוואי או סיכונים שנכללים בניתוח. ההחלמה מניתוחים כפתירון להשמנת יתר היא מורכבת, קשה מאוד וארוכה. ההחלמה דורשת מהמטופלים למשמעת עצמית מאוד גבוהה ושינוי תזונה מקצה לקצה. עם מגבלות ואיסורים רבים. הפתרון הלא חודרני, בדמות בלון בקיבה הינו פיתרון לא ניתוחי. למעשה בהחדרת בלון לקיבה על ידי גסטרואנטרולוג למשך תקופה של שישה חודשים מתאפשרת למטופל דרך סיוע להרזייה וטיפול בריא באורח החיים שלו ובמבנה הגוף שהיווה סכנה בריאותית לחייו.

היתרונות של בלון בקיבה:

החדרת הבלון אינה באמצעות ניתוח ולכן הסיכונים נמוכים יותר, השימוש בבלון הוא לחצי שנה ובנוסף לכך ההחלמה וההסתגלות לבלון היא קצרה מאשר כל פיתרון אחר בדמות ניתוח. הטיפול נותן מענה לאלו שאינם אידאליים לעמוד לניתוח בריאטרי או שה BMI גבוה משלושים ואף גבוה מחמישים. מדובר בתהליך הפיך, כלומר ניתן בכל עת להסיר את הבלון אם יש מצוקה נפשית או קושי התמודדות עם הירידה במשקל, דבר שכמעט ואינו אפשרי בטיפולים חודרניים.

thinkstockphotos-100126713

התנעת השינוי

בלון בקיבה הינו הפיתרון האידאלי, הבלון מהווה דחיפה ראשונית קלה למטופלים, הטיפול מאפשר לאלו עם יכולות נמוכות להתנעה של תהליך טיפול לקבל עזרה בדמות הבלון ובכך להמשיך בתהליך השינוי כהמשך לתפקוד של הבלון.

אחריות ומשמעת עצמית

השמנת יתר הופכת לדרך חיים לחלק מהמטופלים והם למעשה לא מכירים דבר אחר. לכן יש חשיבות עליונה לכך שמטופל אשר מחליט לעשות טיפול בין אם חודרני ובין אם בלון בקיבה, עליו להבין שמדובר בתהליך רגשי בדיוק כמו תהליך פיזי. למשל בהחדרת בלון לקיבה מקבל המטופל הדרכה וסיוע, נפשי ותזונתי. המטופל מלווה בתזונאית ומאמנת אישית על מנת לאפשר הורדה במשקל בדרך הבריאה והתקינה ביותר עבורו. ליווי של רופא פסיכיאטר המתמחה בתחום ההורדה במשקל כדי לאפשר תהליך יציב ונכון המותאם אישית למטופל. בנוסף לכל אלו נדרש המטופל לשפר את אורח החיים, הרגלי האכילה והתנהגות. הבלון הינו הכלי המסייע בתחילת התהליך, צעדי ההמשך תלויים במטופל וברצון להתקדם.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן