כמה עולה התקנת מזגן?

חנות מזגנים

מזגן הפך להיות חלק בלתי נפרד מהבית, במיוחד בישראל עם החום של הקיץ, לפני שרוכשים מזגן חדש מחנות מזגנים או כל מקום אחר חשוב לבצע מחקר מחירים רציני ולהבין איזה סוג מזגן הכי נחוץ לביתכם על מנת לא להוציא כספים מיותרים. סקרנו עבורכם את טווחי המחירים.

סוגי המזגנים הנמכרים בחנות מזגנים:


מזגנים עיליים.
מזגנים רצפתיים – שכמעט כבר אינם קיימים היום
מערכות מיזוג – כמו מזגן מיני מרכזי. התקנת מערכות אלה יקרה משמעותית לעומת התקנת מזגן עילי ויש לקחת זאת בחשבון.


מחיר התקנת מזגן עילי


באופן כללי מאוד, מחיר התקנת מזגנים עיליים יכולה לעלות בחנות מזגנים כ 700 ₪ למזגן קטן שהתקנתו פשוטה מאוד ועד כ-2000 ₪ למזגן מורכב וגדול בו ישנן תוספות למחיר.

פרמטרים הקובעים את מחיר המזגנים בחנות מזגנים?


ישנם כמה משתנים אשר יקבעו מהו המחיר הסופי של התקנת מזגנים מסוגים שונים:


גודל המזגן

ככל שמזגן יהיה גדול וכבד יותר כך התקנתו תהיה מורכבת יותר. התקנת מזגן עד 2 כוח סוס (נטו, ללא משתנים אחרים) היא כ- 700-800 ₪. התקנת מזגן מעל 2 כ"ס יכולה להגיע גם ל 1200-1300 ₪.


תוספת צנרת

באופן עקרוני, מחיר התקנת מזגן שנרכש מחנות מזגנים כולל גם את הצנרת הנדרשת כדי לחבר בין חלקיו. עם זאת, אם יש צורך בצנרת ארוכה במיוחד תהיה תוספת של 80-150 ₪ למטר (תלוי גם בגודל המזגן).


קידוח בטון

קידוח קיר בטון להעברת הצנרת בין המעבה למאייד מורכב מקידוח קיר רגיל והתוספת יכולה להיות של כ-200-300 ₪.


שטיפת צנרת קודמת

לעיתים נעשית החלפת מזגן ישן בחדש כך שהצנרת כבר קיימת. עם זאת יש לשטוף אותה. שטיפה באמצעות חנקן תעלה כ 300 ₪ ושטיפה עם גז מיוחד למטרה זו תעלה כ 500 ₪. גם פירוק מזגן ישן יוסיף למחיר.


הסתרת צנרת המזגן

ניתן להתקין את הצנרת בתוך הקירות וכך להסתירה לחלוטין אך אז יצטרך המתקין לחצוב בקיר. מחיר חציבה תלוי בסוג הקיר ויכול להגיע גם ל 100 ₪ למטר. הסתרת הצנרת באמצעות כיסוי PVC יעלה עד 50 ₪ למטר.


שימוש במנוף

אם המזגן מותקן בקומה גבוהה לעיתים יידרש שימוש במנוף, מה שיכול לעלות עוד כ-400 ₪ לשעת עבודה עימו.


מחיר התקנת מזגן מיני מרכזי


התקנת מזגן מיני מרכזי מתחילה ממחיר בסיס הכולל התקנת מאייד ומעבה, יצירת ארבעה פתחים ליציאת האויר הקר ואותו חלק בצנרת ממנו נעשית התפצלות הצינורות לפתחים השונים. מחיר התקנה זו יעלה כ-4000 ₪ בממוצע. אם הפתחים ומערכת התעלות כבר קיימים וכל שיש לעשות הוא החלפת המזגן עצמו, העלות תהיה כ-3000 ₪. כמו עם התקנת מזגנים עיליים, מן הבסיס אפשר רק לעלות עם תוספות שונות. הוספת פתח נוסף מעבר לארבעה תעלה כ-500 ₪ לכל פתח. הוספת מערכת דמפרים (תריסים המונעים כניסת אויר למקומות שלא מעוניינים למזג) תעלה כ-3000 ₪ אם זו מערכת מתקדמת שגם מווסתת את זרימת האויר (מערכת פשוטה יותר תעלה כ- 2000 ₪ ). כמו עם מזגן עילי, ישנן גם כאן תוספות עבור קידוח בטון, הוספת צנרת, שימוש במנוף ופירוק מערכת מיני מרכזי ישנה.


לסיכום, מחיר התקנת מזגן מכל סוג הינו הוצאה גדלה ולכן חשוב לפנות למתקין מנוסה, מקצועי ואמין שיעשה עבודה מעולה לאורך זמן. צח עוז מזגנים היא רשת שיווק והתקנת מזגנים מוכרת במרכז עם מתקינים מוסמכים ומקצועיים.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן