כמה עולה להשכיר מחסן?

השכרת מחסן בירושלים

עלות השכרת מחסן מושפעת משורה ארוכה של גורמים. במאמר הבא נציג את הפרמטרים המרכזיים בהקשר של גודל המחסן, מיקום גיאוגרפי ודרישות הלקוחות, אבל גם נסביר למה המחיר הוא לא הפקטור היחיד שמכריע

השכרת מחסן בירושלים או בערים אחרות בישראל היא פתרון אחסון נפוץ שרלוונטי לקהל יעד מגוון מאוד. קודם כל, אנשים פרטיים יכולים לשכור מחסן בכל רגע שבו הם מגלים שאין להם בבית או בדירה מספיק מקומות אחסון. בגלל שעלות השכרת מחסן תמיד תהיה נמוכה יותר לעומת רכישת או השכרת דירה, זה פתרון משתלם ואפקטיבי.

השכרת מחסן עבור תכולה מסחרית

אפשרות אחרת היא כמובן לשכור מחסן בכל מקום בארץ כדי לאחסן בו מלאי. זה רלוונטי גם ליזמים ומשקיעים שרוכשים ציוד במטרה לסחור בו, אבל גם ליבואנים או יצואנים. באמצעות המחסן ניתן להקל על השרשרת הלוגיסטית ולקצר את זמני השינוע. במקביל, אותו מחסן משמש לאחסון של כל סוגי הציוד והמוצרים באופן מאובטח, נקי ונוח. 

איך קובעים את התקציב להשכרת מחסן?

העניין הוא שצריך לברר כמה עולה להשכיר מחסן. כך מגלים לדוגמא שקיימים פערי מחירים של עשרות אחוזים, כי המחיר אינו קבוע אלא דינאמי ומשתנה. מצד שני, מה שכן חוזרים על עצמם אלו הפרמטרים שמשפיעים על המחיר. אז אם רוצים לתכנן מראש את התקציב ולקבוע אותו באופן הגיוני, חשוב להשוות גם בין המחסנים וגם בין הגורמים המשפיעים על המחיר.

השפעת גודל המחסן על המחיר

גודל המחסן הוא הגורם העיקרי שמשפיע על עלות ההשכרה שלו. ככל שהמחסן גדול יותר, כך המחיר שלו עולה. בתוך כך, יש לזכור שאת עלות השכרת המחסן קובעים לפי קוב. לכן משווים בין מחסנים באותו גודל לפי נתוני הקוב, מוסיפים למשוואה את העלות של השכרת המחסן לקוב ואז מקבלים תמונת מצב הגיונית לגבי עלות השכרת המחסן כולו. 

השכרת מחסן בירושלים לעומת ערים אחרות

מלבד הגודל, עוד פקטור שמשפיע על התשובה לשאלה כמה עולה להשכיר מחסן הוא כמובן המיקום הגיאוגרפי. תמחור השכרת מחסן בירושלים או בערים גדולות אחרות במרכז הארץ לא מתבצע כמו התמחור של אותו מחסן בצפון, בדרום או בפריפריה. אז כדי לבחור את המחסן המתאים ולהשתמש בו בתור הפתרון הכי יעיל עבור המטרות שאותן מנסים להשיג, צריך להביא בחשבון את המיקום הספציפי שלו.

מהם השירותים הנלווים להשכרת מחסן?

החדשות הטובות הן שכיום ניתן לתאם גם השכרת מחסן וגם עוד שירותים מיוחדים תחת אותה קורת גג. כך לדוגמא השירות יכול לגלם בתוכו עלויות של תחזוקת המחסן, הדברה שלו אחת לתקופה מסוימת וכמובן אבטחה מסביב לשעון. כל אלו שיקולים חשובים מאוד לבחירת המחסן המתאים, כי הם משפיעים על שביעות הרצון של הלקוחות ועל הסיכוי שהם ייהנו מיתרונות המחסן גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

לא רק המחיר קובע

השאלה כמה עולה להשכיר מחסן חשובה, כי כולנו רוצים לשלם פחות ולקבל יותר. מצד שני, עלינו לזכור שלא רק המחיר קובע. עדיף למשל לשלם עוד כמה מאות שקלים ולדאוג לאבטחה ולניקיון של המחסן, כדי למנוע נזקים בלתי הפיכים לתכולה וציוד. חוץ מזה, תמיד צריך לבחור מחסן שבו יש ביטוח.

טווח מחירים מקובל

עלות השכרת מחסן לתכולת דירה של שני חדרים עומדת על 350-500 ש"ח לחודש. בשביל לאחסן תכולת משרד קטן, נשלם 350-600 ש"ח. לשם השוואה, מחיר השכרת מחסן לוגיסטי מתחיל ב-6,000 ש"ח.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן