כמה עולה טיול מפנק בתאילנד?

תאילנד היא מקום אידיאלי לטיול תרמילאים אחרי צבא והעלויות העיקריות הן לאוכל, תחבורה ולינה. הוצאה ממוצעת של 1,300 דולר לחודש אמורה להספיק וכך תדעו ממה היא מורכבת

תאילנד היא מדינה זולה ומגיעים אליה מטיילים מכל רחבי העולם. היא מומלצת בעיקר לתרמילאים אחרי צבא, כי אפשר למצוא בה מגוון רחב של אטרקציות במחירים יחסית זולים.

הפרמטרים שמשפיעים על מחיר הטיול כוללים בעיקר תחבורה, לינה ואוכל. עם זאת, יש גם הוצאות נקודתיות על מועדונים ובילויים ולא כל המטיילים בוחרים באותו סגנון טיול. זו הסיבה בגללה קשה להצביע על תקציב קבוע ויש לקחת בחשבון פערי מחירים של כמה עשרות אחוזים לכאן ולכאן.

1,300 דולר לאדם לחודש

עוד פרמטרים שמשפיעים על התקציב הם משך הטיול ועלויות הטיסה. השוו בין מחירי טיסות לתאילנד וקחו בחשבון עליית מחירים בעונות המבוקשות: יש טיסות ישירות מישראל לתאילנד, אבל הן יקרות יותר בהשוואה לטיסות דרך יעדים שונים באירופה, אסיה, אפריקה והמזרח התיכון. דרך היבשה תוכלו להגיע לתאילנד מקמבודיה ולאוס, בעוד בעלי דרכון זר יכולים להיכנס למדינה גם במעבר ממלזיה.

העונה המומלצת לטיול בתאילנד היא בין נובמבר למרץ. העונה החמה נמשכת בין אפריל לספטמבר ובה כדאי להגיע לאזור הדרום והאיים, שם הטמפרטורות נמוכות וכמות המשקעים קטנה. טיול של חודש בתאילנד בעונה הזו יעלה לכם בממוצע 1,300 דולר לאדם, לא כולל הטיסה.

מבחינת תחבורה, קחו בחשבון שהכי זול להגיע ממקום למקום עם אוטובוס. השתמשו באוטובוסים בעיקר כדי לטייל בין יעדים קרובים, ובטיסות כדי להגיע מצפון תאילנד לדרומה. שינה באכסניות סבירות תעלה לכם 500-1,000 באט ללילה, לעומת מלונות שיעלות 2,500-5,000 באט. לצורך השוואה, בבתי הארחה תשלמו 150-300 באט ללילה על חדר עם מאוורר ומקלחות משותפות. הוצאה ממוצעת על אוכל היא 70-150 באט לאדם ליום.

ממה מורכבת העלות היומית?

אם אתם רוצים לתכנן לעומק את התקציב, תצטרכו להתחשב במרכיבים שמשפיעים על העלות היומית. טיסות פנים בתוך תאילנד עולות 250-300 ש"ח, לעומת אוטובוסים לצפון ולאיים שעולים 50-90 ש"ח מבנגקוק. 20 דקות של נסיעה במונית תעלה לכם 7-10 ש"ח, בהתאם לפקקים ולתנועה.

מבחינת אטרקציות, באזור הצפון תצטרכו לשלם בערך 600 ש"ח על טיול ג'יפים של 3 ימים ו-120-150 ש"ח ליום טיול ביעדים שונים באזור צ'אנג מאי. שייט באיי הדרום יעלה לכם 90 ש"ח ויומיים טיול בקאנצ'אבורי יעלו 250 ש"ח.

אל תשכחו להכניס למערכת השיקולים את הקניות. תאילנד נחשבת כאמור למדינה זולה, אבל רובנו חורגים ממסגרת התקציב רק בגלל ההצעות המפתות על מכשירי החשמל והאלקטרוניקה במרכזי הקניות של בנגקוק. השאירו קצת כסף למזכרות, בגדים וצעצועים לילדים וכך תוכלו להפיק מקסימום תועלת מתאילנד במינימום מחיר והוצאות.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן