כמה עולה להשכיר מנופים באופן פרטי?

מנוף

במקרים רבים אתם מוצאים את עצמכם פונים לחברה אשר עוסקת בהשכרת מנופים, ומבקשים ממנה להשכיר את המנוף לטובת פרויקט פרטי. הסיבות להשכרת המנוףמנוף הן מגוונות מאד, וגם אליהן נתייחס בהמשך. עם זאת, כמובן שיש שאלה אחת שמנקרת תמיד בראשכם – כמה בסוף כל הפרויקט הזה יעלה לכם? מה בעצם המחיר להשכרה של המנוף? יש לציין כמובן, שמחירי השכירות נקבעים או לפי שעה, או לפי יום עבודה – תלוי מאד כמובן בפרויקט שלכם. טווח המחירים כפי שתראו בהמשך הוא רחב מאד, ותלוי במגוון רחב יחסית של פרמטרים. לכן חשוב שתבינו מהם כל הפרמטרים שמשפיעים – וכך תדעו מהו מחיר השכירות.

אז מה משפיע על מחירי השירות?

  • סוג העבודה – כשמדבור על עבודה עם מנופים באופן פרטי, יש להבין שיש הבדלים משמעותיים מאד בין השירותים שתוכלו לקבל עם המנוף. כך לקבל, שירותי הובלות עם מנוף, נחשבים לשירותים בסיסיים למדי, והמחיר שלהם הוא נמוך למדי, בשל העובדה שמדבור על עבודה עם מנופים בסיסיים, לזמן קצר יחסית. לעומת זאת, עבודות בניין עם מנוף או עבודות חילוץ – יכולות להיות יקרות יותר באופן משמעותי, שכן יש צורך בעבודות ארוכות יותר עם מנוף איכותי יותר. מכאן בעיקר נובעים הפערים במחירים.
  • עומס המנוף – באופן כללי אפשר לומר שככל שמדבור על מנופים עם כושר העמסה גבוה יותר, כך גם מחיר השימוש בהם יעלה. לרוב נוהגים לספור את כושר ההעמסה של המנופים בטונות. תוכלו לבחור במנוף עם כושר העמסה עד 30 טון, עד 100 טו, עד 400 טון וכיו"ב. באופן עקרוני אין כמעט גבול לכושר ההעמסה של המנוף, והדבר תלוי כמובן בפרויקט שאתם נדרשים לו וגם בתקציב שלכם. לפעמים יש פרויקטים בהם המצב מאד גבולי – וכדאי בכל זאת להוסיף עוד סכום מסוים כדי למנוע תאונה.
  • זמני השימוש – באופן כולל ניתן לומר כי המחיר להשכרת המנוף יהיה גבוה יותר כל עוד מדובר על הימים ראשון עד רביעי. בימי חמישי ושישי כבר מדובר על הסופ"ש, והמחירים שגובים עבור שירותי ההשכרה עולים יותר באופן משמעותי. כמובן ששירותי חירום עם מנופים ביום שבת, יעלו לכם יותר.
  • באיזה שעה עובדים? – יש גם חשיבות לשעה שבה אתם נדרשים לעבודות עם המנוף. אם אלו עבודות רגילות שמבוצעות בשעות היום, התעריף יהיה רגיל. לעומת זאת אם מדבור על עבודות שאפשר לבצע רק בלילה, או לחילופין על עבודות חירום (למשל, עבודות חילוץ עם מנופים), אזי יש לצפות כמובן לתעריפים גבוהים יותר.

 

וכמה זה עולה בסוף?

מחירי השכירות כאמור משתנים מאד. לעבודה עם מנופים קטנים יחסית לזמן קצר, כמו להובלה, המחירים נעים בין 300 ל600 ש"ח בלבד לעבודה כולה. לפרויקטים של חילוץ המחירים יכולים להיות בין 800 ל2,000 ש"ח, ואם מדובר על עבודות פרטיות של בניה ושיפוץ – המחירים כבר נמצאים בטווחים שבין 3,000 ל10,000 ש"ח – תלוי כמובן באיזה פרויקט מדובר ומה משך הזמן שלו.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן