כמה עולה עבודות אלומיניום?

עבודות אלומיניום

אלומיניום הוא חומר גלם נפוץ מאוד שבו אפשר להשתמש בין היתר על מנת לבצע מגוון רחב של עבודות. במאמר הבא נציג את הפרמטרים המשפיעים על המחיר של עבודות כאלה וכמובן גם את היתרונות שלהן

האלומיניום הוא סוג של מתכת בעלת ברק שעמידה בפני קורוזיה וחלודה. בזכות עמידות גבוהה בפני שיתוך, אפשר להשתמש באלומיניום על מנת לייצר סוגים שונים של אביזרים לתעשייה הקלה והכבדה. במקביל, אותו חומר גלם בדיוק הוא זה שבו משתמשים על מנת לבצע עבודות מסגרות בבית או בעסק. כפועל יוצא מכך, יש המון סוגים שונים של עבודות אבל לא תמיד ברור כמה הן אמורות לעלות.

הגמישות במחיר העבודות

המחיר של העבודות אינו קבוע כי יש דרישות שונות שמגיעות מהשטח. כמו כן, אפשר לראות הבדלים בין איכות האלומיניום וסגסוגת המתכת שבה משתמשים. התוצאה היא שהמחיר של העבודות אינו קבוע, אבל הפרמטרים המשפיעים עליו הם פחות או יותר אחידים. 

פרמטרים של מחירון עבודות אלומיניום

הנה כמה גורמים שדרכם אפשר להבין טוב יותר את פערי המחירים בין סוגים שונים של עבודות אלומיניום:

א. סוג העבודה – ההבדל העיקרי הוא בין שימוש באלומיניום לצורך ייצור תריסים, חלונות, דלתות, מעקות, ויטרינות ופרגולות. כמו שבעת השימוש בעץ יש הבדל בין האופן שבו משלבים אותו בסוגים שונים של עבודות, כך גם עם אלומיניום.

ב. צבע – הצבע הסטנדרטי של רוב תוצרי האלומיניום הוא לבן, קרם או כסף. במקרים שבהם הצבע משתנה ובוחרים גוון אחר, זה עשוי להשפיע על המחיר. עם זאת, גם פה הפערים בין המחירים הם לפי נוסחה של ביקוש מול היצע.

ג. תוספות – בסוגים שונים של עבודות אפשר לשלב תוספות. אם מדובר על חלון אלומיניום, התוספות העיקריות יהיו של תריסים ורשתות. במקרים של דלתות, אפשר לבחור תוספות שקשורות אל מוצרי פרזול כמו מנעולים וידיות. 

ד. תיקון והתקנהעבודות אלומיניום מבוצעות על ידי בעלי מקצוע בפריסה ארצית רחבה. מצד שני, לא כל בעלי המקצוע מייצרים בעצמם את החלונות, התריסים, הדלתות, המעקות, הויטרינות או הפרגולות. כאשר בעלי המקצוע לא מבצעים את העבודה, זה אומר שההתמחות שלהם היא בתיקון מוצרים קיימים. מטבע הדברים, תיקון של מוצרים קיימים יהיה בדרך כלל זול ומשתלם יותר מאשר התקנת מוצרי אלומיניום חדשים לחלוטין.

טווח מחירים של עבודות אלומיניום

מכאן והלאה אפשר כבר להיכנס אל עובי הקורה כדי לנסות לבדוק מה הטווח המקובל עבור העבודות הנפוצות בענף של אלומיניום. ראשית, המחירון המקובל קובע שתריסי אלומיניום עם מנגנון הזזה יעלו 3,500-4,500 ש"ח בעוד מנגנון ידני יכול להוזיל את המחיר בעשרות אחוזים. לשם השוואה, חלונות אלומיניום יעלו 750-1,300 ש"ח לחלון הזזה – בעוד חלונות פתיחה עם ציר צדדי יעלה בערך אותו דבר אבל חלונות כיס עם שני צדדים כבר יעלו 1,500-2,500 ש"ח. 

דלתות, ויטרינות, מעקות ופרגולות

מחירון מלא כולל גם התייחסות אל מחיר ממוצע של 700-3,000 ש"ח עבור דלת אלומיניום. ויטרינה לסלון תעלה 500-1,900 ש"ח, בעוד פרגולה אלומיניום תעלה 500-1,500 ש"ח אבל פרגולה חשמלית כבר תעלה 1,000-2,000 ש"ח. בהקשר הזה, מה שעושים זה לבדוק לא רק את הצעת המחיר של החברה אלא גם את האותיות הקטנות.

האותיות הקטנות במחיר

האותיות הקטנות מתארות את עלות העבודה יחד עם עלות הובלת החומרים אל בית הלקוח או המשרד. במקרים של פירוק פרגולות, מעקות, דלתות או חלונות, צריך להכניס גם את זה לחישוב ולבדוק את ההשפעה.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן