כמה עולה ביטוח דירה?

ביטוח דירה חדשה

ביטוח דירה הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר שיש ואתם תהיו חייבים לעשות אותו אם אתם צריכים משכנתא מהבנק. השאלה הגדולה היא כמה הוא באמת עולה, האם בסופו שלד בר הוא תורם לנו לשקט נפשי וכיצד אפשר לחסוך במחיר. הנה כמה פרטים חשובים בנושא.

מהו ביטוח דירה ולמה הוא חשוב?

ביטוח דירה הוא שם כולל לכמה ביטוחים שאמורים לשמור על הכנס שלכם. כמובן שבסופו של דבר תבחרו ביטוח אחד אך יש כל מיני סוגים, כמו למשל ביטוח רק על המבנה ועל התשתיות שלו, ביטוח גםביטוח דירה חדשה על התכולה וכן הלאה. ביטוח דירה הוא תשלום שנתי, שבדרך כלל אפשר לפרוס אותו לתשלומים למשך כל השנה, וממש כמו כל ביטוח אחר כאשר יהיה נזק למבנה עצמו חברת הביטוח תחזיר לכם כסף או תטפל בבעיה, זאת בהתאם לסוג הביטוח. ביטוח דירה נותן לכם שקט נפשי ואמנם התשלום לא תמיד יהיה נמוך, אך במקרה והמבנה שלכם יינזק זה עדיף.

מה המחיר על הביטוח וממה הוא מושפע?

  • המחיר הממוצע לביטוח דירה נע בין 1000 ועד 2500 שקלים בשנה. כמובן שיש מחירים שונים בין חברה לחברה ולכן עליכם לבצע בדיקת ביטוחים כדי להבין מה ההצעה הכי משתלמת.
  • המחיר מושפע בעיקר מגודל הדירה. ככל שהדירה גדולה יותר יש יותר חלקים בה שיכולים להיהרס משמע שהמחיר לביטוח יהיה גבוה יותר.
  • גם סוג הביטוח משפיע על העלות. תלוי מה יהיה גובה ההחזר המקסימלי שתוכלו לקבל, אלו חלקים אתם רוצים לבטח וכל מיני תוספות שאפשר להכניס בפוליסה.

כיצד ניתן לחסוך במחיר הביטוח?

עד לפני כמה שנים לא היו חברות רבות שהציעו ביטוח דירה ולכן המחיר היה גבוה יותר. כיום אפשר להשיג ביטוח במחיר זול יותר אם רק מבצעים סקר שוק ולא מקבלים את ההחלטה הזו בפזיזות. בדיקת ביטוחים והשוואת מחירים יכולה לעזור לכם לחסוך מאות שקלים בשנה ולעתים אפילו אלפי שקלים, ובטווח של עשר או עשרים שנים ההבדל הזה יהיה משמעותי מאוד. כחלק מתהליך בדיקת ביטוחים חשוב לבדוק גם את איכות ואמינות החברה המבטחת כי לא רק המחיר הוא זה שקובע, כי בסופו של דבר אתם רוצים לקבל שירות מהיר וטוב בעיקר כאשר תצטרכו את חברת הביטוח.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן