כמה עולה השכרת מכולות אשפה?

מכולות אשפה

מכולה ייעודית מאפשרת לפנות אשפה בצורה נוחה, מהירה, בטוחה וכמובן חוקית. עם זאת, עלות השכרת המכולה אינה קבועה אלא דינאמית. לכן, במאמר הבא נסביר מה משפיע על העלות ומה טווח המחירים המקובל בתחום

החוק בישראל מחייב פינוי פסולת באמצעות מכולות ולאתרי הטמנה מורשים שמפוזרים ברחבי הארץ. בשביל לפנות את האשפה בצורה נוחה ומהירה, משתמשים במכולות ייעודיות. בין היתר, מכולות אלו מאפשרות פינוי בטוח של האשפה והן כמובן מהוות תנאי לשמירה על החוק. עם זאת, עלות השכרת המכולות אינה קבועה אלא דינאמית.

מה משפיע על מחיר השכרת מכולה?

הגורם העיקרי שקובע כמה יעלו מכולות אשפה להשכרה או מכירה הוא כמובן הגודל שלהן. ככל שהמכולה גדולה יותר, כך המחיר שלה יעלה. באופן עקרוני, רוב המכולות שאותן שוכרים או קונים לצורך פינוי אשפה הן בגודל 17-20 קוב. לשם השוואה, יש גם מכולות קטנות יותר שמתאימות למטרות לוגיסטיות והן מגיעות לגודל 10 קוב בלבד. כמו כן, מכולות אחרות לשימוש תעשייתי יכולות להיות גם בגודל 30 קוב ומעלה.

השפעת פרק הזמן על העלות המכולה

אי אפשר לדבר על הבדלים בין עלויות מכולות בלי להזכיר את פרק הזמן. ספציפית בהשכרה של המכולות, תמחור השירות נקבע ע"פ פרק הזמן: ככל שפרק הזמן ארוך יותר, המחיר ליום יורד אך העלות המצטברת של ההשכרה עולה. עם זאת, ההחלטה מהו פרק הזמן לרוב אינה קשורה לתקציב אלא לאופי הפרויקט. 

מה כוללים שירותי השכרת מכולות אשפה?

שירותי השכרה נפוצים יותר מקנייה של המכולות. רוב הלקוחות שצריכים מכולה כדיי לפנות אשפה או פסולת בניין למשל עושים זאת במסגרת פרויקט חד פעמי בלבד, לכן הם יעדיפו לשכור מכולה ולא לקנות אותה. עם זאת, עליהם לבדוק מה כוללים שירותי השכרה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל השירותים זהים או ניתנים באותה צורה.

הבדלים בין שירותי השכרת מכולות

ההבדל העיקרי הוא בין שירות שבו שוכרים רק את המכולה, לבין שירות שבו מקבלים גם פתרון להובלה ופינוי.

אם לדוגמא רק רוצים לשכור מכולה ומעוניינים לדאוג עצמאית להובלה ופינוי שלה באתרי הטמנה מורשים, יהיה צורך לדאוג לכך מול חברות חיצוניות. אז מבחינה כלכלית, כנראה שיהיה משתלם יותר לשכור גם מכולה וגם את שירותי ההובלה והפינוי מול אותה חברה.

מה טווח המחירים המקובל בתחום השכרת מכולות אשפה?

בתחום השכרת מכולות אשפה נהוג לגבות כ-1,500-2,200 ש"ח להשכרת מכולה בגודל 17-20 קוב. אם מדובר על פרק זמן ממוצע של עד שבוע, המחיר הזה גם אמור לכלול שירותי הובלה ופינוי. 

בפרויקטים אחרים יותר או למשל כאשר יש צורך לשכור את המכולות הללו מצד לקוחות שהם בעצמם קבלני בניין ושיפוצים, פרק הזמן הרלוונטי יהיה מספר חודשים לפחות.

האם כדאי לבחור מכולת אשפה רק לפי המחיר?

כמובן שמחיר שירותי השכרה או קניית מכולות אשפה הוא רק חלק מתוך מערכת שיקולים רחבה יותר. אם רוצים לבחור את המכולה המתאימה ולשמור על הוראות החוק, צריך לבדוק מה המפרט המלא שלה ומה המידות.

לאחר מכן, ניתן לקבל המלצות על סוגים שונים של מכולות ולהתייעץ עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. בסופו של דבר, רק הפעלת מערכת שיקולים רחבה תגדיל את הסיכוי למצוא מכולה שתעשה את העבודה הכי טובה בפינוי האשפה.

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן