כמה עולה סככה לרכב?

סככה לרכב

סוג הסוכך, סוג הפרזול, סוג הקירוי ובעיקר הגודל, החומרים וסוג המוצר הם רק חלק מהפרמטרים המשפיעים על המחיר של סככה לרכב. עם זאת, ניתן להצביע על טווח מחירים מסוים ולהיערך אליו כדי למנוע חריגה מתוך מסגרת התקציב

בחירה נכונה של סוכך לחניה דורשת הגדרה מדויקת של מסגרת התקציב הרצויה. רק אחרי שמגדירים את התקציב ניתן להיכנס אל עובי הקורה ולהשוות בין סוגים שונים של סוככים, בעיקר כי קיימים פערי מחירים של עשרות אחוזים בין הדגמים הקיימים בקטלוג. בשביל לחסוך בהוצאות בלי להתפשר על האיכות של הסוכך ועל המפרט שלו, מגדירים את התקציב ואז מבררים מה משפיע עליו.

הבדלים בין סוככים לפי סוג המוצר

ההבדל העיקרי הוא בין סוכך זרועות מתקפל שמותקן על קיר לבין סוכך קבוע. הסוכך הקבוע גם הוא מותקן על הקיר, אבל הוא זול יותר כי לא ניתן לשלוט בקיפול, בסגירה ובפתיחה שלו. מנגד, היתרון של הסוכך הקבוע בא לידי ביטוי במינימום תחזוקה. אם רוצים להתאים סוכך לחניה ומציבים את המחיר הנמוך ואת התחזוקה המינימאלית בראש סדר העדיפויות, אפשר לתת עדיפות לסוכך הקבוע.

מהו סוג הפרזול המומלץ?

בדרך כלל משתמשים באלומיניום כפרזול לסוכך שמיועד להישאר חשוף לתנאי האקלים והשמש. אם בוחרים לבצע פרזול פשוט יותר מעץ, זה מוזיל את העלויות. סוג הפרזול המומלץ תלוי בשאלה איפה בדיוק החניה נמצאת, איך עומדים להשתמש בה ומה הגודל שלה. אם החניה קטנה, ניתן להשתמש בפרזול אלומיניום כדי להרוויח עמידות בפני קורוזיה ושיתוך בלי שזה יבוא לידי ביטוי במחיר. אבל אם החניה גדולה או כפולה, כנראה שהפערים יהיו גדולים מדי.

גודל הסככה – מידות רגילות לעומת מיוחדות

כמובן שהגודל של סככה לרכב משפיע יותר מכל דבר אחר על השאלה כמה יעלה להתקין  ולבנות אותה. כאן גם רואים את ההבדל בין סככה בגודל סטנדרטי לבין סככה בגודל מיוחד, כי זה משפיע על האופן שבו מבצעים פרזול ומחברים את הסוכך אל הקיר או המבנה. הפתרון הוא למדוד בצורה מדויקת את החנייה ולהתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי ההשפעה של המידות על המחירים. 

באיזה חומרים כדאי להשתמש כדי לבנות סככה לחניה פרטית?

בחירת החומרים המתאימים קובעת את העמידות של סוכך לחניה גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך. אם מדובר על סככה שמיועדת לחניה של בית פרטי שנמצאת בבעלותנו, זו תהיה השקעה משתלמת. במידה ורוצים לשלב חניה מקורה לרכב בתוך בניין מגורים משותף, אפשר להתייעץ עם השכנים ולהשתתף בהוצאה. אבל בכל אחד מהמקרים האלה, אין טעם להתפשר על איכות חומרי הגלם ועל העמידות שלהם.

טווח מחירים מקובל בתחום

המחיר של סוכך זרועות מתקפל שמותקן על הקיר עומד בממוצע על 400-450 ש"ח למ"ר, בעוד המחיר של סוכך קבוע שאותו מתקינים על קיר ולא עם מסגרת שבנויה על הרצפה יהיה 300-500 ש"ח למ"ר. מכאן והלאה, אפשר כבר לזהות את פערי המחירים שנובעים מסוג הפרזול שבוחרים, מאיכות חומרי הגלם וכאמור גם מהגודל של החניה. עם זאת, המחיר הוא לא הדבר היחיד שכדאי להסתכל עליו כי יותר חשוב שההתקנה תהיה מקצועית ואמינה.

המלצות על התקנת סוככים

השאלה כמה עולה סככה לרכב חוזרת על עצמה לעיתים קרובות. כל עוד הרכב הפרטי יישאר אמצעי התחבורה הנפוץ בישראל, סביר להניח שנרצה לדאוג לחניה מקורה ונחפש איך לעשות את זה במחיר הגון. כאן נכנסים לתמונה דגמי הצללה חדשים, משתלמים ובעיקר יעילים.

אולי יעניין אותך גם – כמה עולה סוכך לבית פרטי

מאמרים מומלצים

דילוג לתוכן