כמה עולה גלאי עשן למשרד?

המחיר של גלאי עשן נקבע לפי שיטת הפעולה שלו, השטח שאותו הוא אמור לכסות, המשקל והאביזרים המיוחדים שמגיעים איתו. אם רוצים להתקין גלאי כזה במשרד, צריך להיערך להוצאה שמתחילה בעשרות שקלים אך יכולה להגיע למאות שקלים או אפילו לאלפי שקלים עם מערכת כיבוי וגילוי אש מרכזית

גלאי עשן הוא פתרון מעולה עבור כל סוגי המשרדים. באמצעות הגלאי אפשר לזהות מוקדם את השריפה, לקבל התרעה על מוקדי התלקחות ולסייע לפינוי זריז של עובדים או לקוחות מתוך המבנה. כמו כן, יש דגמי גלאים שמעבירים הודעה אל מערכת כיבוי וגילוי אש מרכזית יותר – כמו למשל זו שלאחר מכן יוצרת קשר אוטומטי עם רשויות הכיבוי וההצלה.

היתרון של גלאי עשן הוא שניתן להתקין אותו באופן עצמאי. דגמים בסיסיים של גלאי כזה לא דורשים שום סוג של מעורבות מצד בעלי מקצוע, הם פועלים על סוללות ואין צורך לחבר אותם אל מערכת מורכבת יותר. 

מנגד, יש גם גלאים משוכללים שבעלי עסקים או משרדים מחויבים להתקין כדי לקבל רישיון עסק ולעמוד בכללי הרגולציה. בנוסף, כדאי לדעת שפערי המחירים בין הגלאים עשויים להגיע לעשרות אחוזים. 

מה משפיע על המחיר של גלאי עשן?

הנה כמה פרמטרים שדרכם אפשר להבין טוב יותר למה יש פערי מחירים גבוהים יחסית בין סוגים שונים של גלאי עשן:

א. שיטת הפעולה – יש הבדל בין גלאי עשן אופטי, גלאי קרן, גלאי יניקה, גלאי חום וגלאי להבה. בגלל שכל גלאי עובד בצורה מעט שונה, הוא מתומחר אחרת ומתאים למקומות אחרים. 

כך לדוגמא גלאי עשן אופטי מותקן בתקרות של חללים ולוחות חשמל והוא נחשב אמין, אך פחות מתאים למקומות עם רמות סיכון גבוהות. לעומת זאת, גלאי קרן פועל על עיקרון של שיגור וקליטת קרן ליזר ולכן מתאים בעיקר למשרדים קטנים. 

לשם השוואה, גלאי יניקה הוא מתקן אקטיבי שיונק את האוויר באמצעות מפוח אך דורש צנרת מתאימה, בעוד גלאי חום וגלאי להבה מתאימים בעיקר לזיהוי של עלייה בטמפרטורות ולחללים יחסית קטנים. 

ב. גודל השטח – ככל שהשטח של המשרד גדול יותר, כך הגלאי שיתאים עבורו יהיה יקר יותר. כמו כן, צריך לקחת בחשבון משרדים שעבורם יש צורך להשתמש בכמה גלאים שונים בעת ובעונה אחת. אז במקרים כאלה, צריך לשלם על כל גלאי בנפרד.

ג. משקל הגלאי – יש הבדל בין המשקל של כל גלאי. גלאי סטנדרטי לא אמור להיות יקר, אך גלאי מקצועי יכול להגיע למשקל של כמה ק"ג. בנוסף, דרך המשקל אפשר להסיק לגבי איכות הגלאי והאביזרים שמותקנים בתוכו.

ד. אביזרים מיוחדים – כיום אפשר להשיג גלאי עשן חכם עם חיבור לאינטרנט שמעביר התראה לנייד דרך אפליקציה מיוחדת. במקרים אחרים, יש כאמור גלאים שמתחברים אל אביזרים נוספים ואל מערכות גילוי וכיבוי אש גדולות. אז אם רוצים ליהנות מיתרונות הגלאי, צריך להתאים אותם לאופי השימוש ולתמחר בנפרד אביזרים מיוחדים.

טווח מחירים מקובל בתחום

גלאי עשן סטנדרטי שמתאים גם למשרד קטן וגם לבית פרטי יעלה כ-50 ש"ח. לעומת זאת, חבילה של 5 גלאי עשן עצמאיים יכולה לעלות 245 ש"ח יחד עם הסוללות ועם אחריות של שנתיים. בקצה השני של הספקטרום, יש גלאי עשן אלחוטי שעולה 360 ש"ח וגלאים עם סוללת ליתיום שעולים כ-500-600 ש"ח לכל פריט. 

לסיכום, המחיר של גלאי עשן למשרד מתחיל בעשרות שקלים ומגיע למאות שקלים. בין היתר, מה שמשפיע על המחיר זה הדגם והסוג.

Open post
כמה עולה להשכיר קרוואן

כמה עולה להשכיר קרוואן נגרר?

בדיקת הפרמטרים המשפיעים על מחיר קרוואן נגרר להשכרה יכולה לעזור לעמוד במסגרת התקציב. במאמר הבא נסביר מה קובע את המחיר, במה חשוב להתמקד ומה טווח העלויות הממוצע

קרוואן הוא כלי תחבורה נוח שבו אפשר להשתמש כדי לטייל בכל רחבי הארץ. היות ומדי שנה נוספים עוד חניונים שאליהם אפשר להגיע עם קרוואן מסודר, מאובזר ונוח, כל שנותר הוא לארוז את המשפחה ולצאת לטיול בלתי נשכח. כמו כן, קרוואן הוא פתרון נהדר עבור קבוצות חברים שרוצות לטייל יחד וגם עבור תיירים שמגיעים לישראל ולא מעוניינים להיות תלויים בתחבורה הציבורית.

האם עדיף לקנות ולא לשכור?

הביקוש הגבוה לכלי תחבורה מסוג קרוואן גורם לכך שיותר ויותר אנשים מעדיפים לקנות אותו מאשר לשכור. במילים אחרות, הקנייה של קרוואן כבר לא חייבת להיות עניין מסובך. אם רוצים שהקרוואן יהיה כל הזמן זמין ומעוניינים אף להשקיע בו מעבר לאבזור המקורי של היצרן, הפתרון האידיאלי יהיה לקנות אותו. אבל בשביל לקנות קרוואן, צריך לדעת איזה פרמטרים משפיעים על המחיר.

פרמטרים המשפיעים מחיר קרוואן נגרר

הנה למשל כמה גורמים שמשפיעים על העלות הסופית של קרוואן נגרר להשכרה או למכירה, גם בארץ וגם בעולם:

א. מותג – המותג הוא עניין חשוב בכל הנוגע לפרמטרים המשפיעים על מחיר קרוואן נגרר למכירה. כמו בכלי רכב אחרים, גם עם קרוואן יש משמעות אדירה לשאלה מי החברה שעומדת מאחוריו וחתומה על המפרט הטכני והאבזור. כאשר בודקים את המותג, מגלים למעשה עד כמה קרוואן מסוים מבוקש יותר מקרוואן אחר ומה ניתן לעשות על מנת להפיק ממנו את מלוא הפוטנציאל.

ב. בעלות – כמובן שיש גם הבדל בין המחיר של קרוואן חדש לבין קרוואן משומש. אם הבעלות היא פרטית והקרוואן כבר היה בשימוש, סביר להניח שניתן יהיה להשיג אותו במחיר זול. לשם השוואה, אותו קרוואן נגרר למכירה מהחברה כבר יהיה יקר יותר בעשרות אחוזים.

ג. תוצרת – פערי מחירים אחרים ניתן לזהות בין קרוואן שמיוצר בישראל לבין קרוואן שמיוצר במדינות אחרות. ברוב המקרים, קרוואן שנמכר במחיר גבוה יהיה כזה שמגיע מארצות הברית או ממדינות אירופה. מצד שני, שווה לשמור על ראש פתוח כי גם בישראל מייצרים כיום דגמי קרוואן ברמה גבוהה. 

ד. שנת ייצור – עוד מאפיין שמשותף גם למחירון של קרוואן וגם למחירי כלי רכב פרטיים הוא שנת הייצור. כאן מדובר מטבע הדברים רק על קרוואן משומש, אבל ההשפעה של שנת הייצור היא גדולה מכפי שנהוג לחשוב.

ה. מידות – אי אפשר לדעת כמה יעלה קרוואן בלי לבדוק את המידות שלנו. במסגרת המפרט המתואר על ידי היצרן, ניתן למשל להתרשם מהבדלים בין אורך ורוחב של קרוואן גדול לעומת קטן. ברוב המקרים, התאמה נכונה של קרוואן לצרכי המשפחה או המשתמשים תאפשר לחסוך בהוצאות בלי להתפשר על הגודל והמידות.

ו. אבזור ומפרט – כמעט כל קרוואן מאובזר בצורה מעט שונה. אם רוצים לדעת מה פחות או יותר אמור להיות מחיר קרוואן נגרר להשכרה או מכירה, צריך לבדוק האם יש בתוכו מערכות מיזוג אוויר. בנוסף, כדאי לבדוק את המפרט מבחינת החלוקה לחדרים, סוג המיטות, גודל המקלחת והשירותים וכן הלאה. 

טווח מחירים של קרוואן נגרר

מחיר קרוואן נגרר למכירה מתחיל באלפי שקלים ויכול להגיע למאות אלפי שקלים. קרוואן יד שנייה למשל עם שנת ייצור 2001 יעלה כ-25 אלף ש"ח, בעוד קרוואן נגרר משנת 2015 כבר יעלה 125 אלף ש"ח ואפילו למעלה מכך. 

כמה עולה אקדח סיכות חשמלי?

5/5

בחירה נכונה של אקדח סיכות מחייבת בדיקה מקיפה של המפרט, הדגם והערכה. במאמר הבא נסביר מה משפיע על המחיר של מוצרים מן הסוג הזה ולמה יש פערים כל כך גדולים בין הדגמים השונים.

אקדח סיכות הוא אביזר שמתאים לשימוש ביתי, משרדי או מסחרי. בשימוש ביתי, נעזרים בו בעיקר על מנת להדק כמויות קטנות יחסית של דפים. בשימוש משרדי, משתמשים באקדח לעיתים קרובות יותר – אך הסיכות עצמן עדיין מהדקות מעט דפים. לשם השוואה, בשימוש מסחרי כבר מהדקים באמצעות האקדח הזה כמות גדולה של סיכות ולכן הדגם חייב להיות בעל מפרט מתאים.

היתרונות של אקדח סיכות

את ההבדל העיקרי בין מפרטים של אקדחי סיכות ניתן לראות בסוג ההפעלה. לצד האקדח הידני והמסורתי, יש גם דגמים חדשים יותר של אקדח חשמלי. בפועל, אקדח סיכות חשמלי גם מגלם בתוכו שורה ארוכה של יתרונות:

 • ביצוע הידוק ללא מאמץ פיזי
 • בחירה בין סיכות ומסמרים
 • משקל נמוך 
 • הידוק עוצמתי ויציב לאורך זמן
 • מבנה ארגונומי
 • התאמה לשימושים מסחריים ומשרדיים כאחד

פערי מחירים בין אקדחים

המצב בפועל הוא שקיימים פערי מחירים גבוהים יחסית בין סוגי האקדחים השונים. כפועל יוצא מכך, אין מחיר אחיד שתקף גם בדגם ספציפי של אקדח סיכות חשמלי. מנגד, יש פרמטרים פחות או יותר אובייקטיביים שחוזרים על עצמם בכל הדגמים המבוקשים. 

פרמטרים המשפיעים על המחיר

הנה למשל הגורמים העיקריים שיקבעו כמה יעלה אקדח סיכות חשמלי, בלי קשר לאופי ולסוג השימוש:

א. מפרט טכני – המפרט של האקדח הוא הפקטור העיקרי שיקבע כמה הוא יעלה. ככל שהמפרט מתקדם ומשוכלל יותר, כך המחיר של האקדח יזנק. ברוב המקרים, אקדח סטנדרטי יהיה בעל מפרט שכולל בתוכו גודל מחסנית של 100 סיכות ומהירות של 30 סיכות בדקה. בדגמים מתקדמים אפשר להגיע גם ל-50 סיכות בדקה ולמעלה מכך, עם מחסניות של 200 סיכות.

ב. יצרן – המחיר של כל כלי עבודה נקבע לפי שם היצרן והמוניטין שעומד מאחוריו. ככל שהמוניטין של היצרן יותר מוכר, כך הוא עשוי להרשות לעצמו לגבות מחיר גבוה על המוצר. ספציפית באקדחי סיכות, יש המון יצרנים שמשתפים פעולה ולצדם גם חברות קטנות שלא מספיק מוכרות.

ג. ערכה – בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל אקדח סיכות חשמלי נמכר בערכה שכוללת בתוכה גם את הסיכות והמסמרים. אז אם רוצים להתחיל את העבודה ברגל ימין, אפשר לרכוש ערכה כזו אבל גם לשלם עליה בהתאם.

טווח מחירים מקובל בענף

אקדח סיכות ומסמרים בדגם בסיסי של חברה גדולה ומוכרת יעלה כ-260 ש"ח, בעוד אקדח חשמלי פשוט יותר של חברה פחות מפורסמת יכול לעלות 160 ש"ח בלבד. לשם השוואה, ערכה שלמה שכוללת בתוכה גם את האקדח וגם את הסיכות כבר תעלה 360-400 ש"ח. לכל זה יש להוסיף מבצעים והטבות, שעשויים לשנות את המחיר הסופי ואת שביעות הרצון של הלקוחות.

לא רק המחיר קובע

הטעות הנפוצה היא לבחור כלי עבודה רק לפי המחיר. כמובן שהמחיר הוא פקטור משמעותי, אבל זה ממש לא הדבר היחיד שקובע. במקום להתייחס רק אל המחיר, רצוי לקבל המלצות על אקדחי סיכות ולבדוק עד כמה הם מתאימים לאופי השימוש. אם אקדח הסיכות לא יתאים לאופן שבו עומדים להשתמש בו, גם השקעה בדגם מתקדם ויקר לא תשיג את התוצאה המיוחלת. במידה ולא מכירים הבדלים בין אקדחי סיכות, ניתן להתייעץ עם בעלי מקצוע ולקבל מהם המלצות קונקרטיות על דגמים.

Open post
כמה עולה תמלול ראיון

כמה עולה תמלול ראיון?

תמלול הקלטות בכלל והקלטת ראיון בלבד מצריך המרת של צלילי דיבור לטקסט כתוב. בדרך כלל הצורך הוא משפטי או עסקי אך לעיתים מתמללים גם הקלטות של הרצאות, סיפורי חיים, הקלטת סתר וכולי לצרכים שונים ומגוונים. תמלול ראיונות הפך פופולארי בשנים האחרונות והוא משמש בעיקר אנשי תקשורת וכתבים שאין להם את הזמן לכתוב בעצמם את כל הקלטת הראיון. תמלול שכזה נפוץ גם בעולם האקדמי שמטרתו לתמלל ראיונות לצורך עבודות ומחקרים שונים. 

מחירי תמלול

מחירי התמלול מגוונים ונעים בין כמה עשרות שקלים ועד למאות אלפי שקלים, בהתאם לפרויקט אותו מבקשים להקליד. המחירים שונים בין מתמלל למתמלל ובין חברה אחת לאחרת. גם שיטת חישוב החיוב שונה בין מתמללים, יש מי שיחייב עבור כל מילה ויש מי שיחייב על פי דפים או על פי זמן עבודה. איכות ההקלטה גם היא משפיעה על הצעת המחיר עבור התמלול מאחר ואם היא לא טובה עבודת תמלול תיקח זמן רב יותר ותהיה קשה יותר. 

שפת התמלול 

שפת התמלול היא הפרמטר המשמעותי ביותר בבואו של מתמלל ליצור הצעת מחיר. ככל שהשפה פחות נפוצה בישראל, התמלול יהיה יקר יותר. תמלול ראיון בעברית יהיה הזול ביותר. אחריו, בפער קטן בלבד יהיה תמלול באמהרית, אנגלית, ערבית ורוסית, שפות שיחסית נפוצות בישראל. שפות שפחות נפוצות בישראל יצריכו תרגום של אנשים שיש פחות בנוף הישראלי ולכן ככל שהשפה פחות נפוצה הופך תמלול ראיונות אלו מסובך יותר והמחיר יהיה גבוה בהתאמה. תרגום ותמלול של שפות כמו איטלקית, ספרדית, הולנדית או צרפתית נפוץ יחסית בישראל ועדיין, התעריף עבור תרגום ותמלול של שפות אלו יהיה גבוה משמעותית מתמלול בעברית. 

לחץ של זמן 

לוח הזמנים הוא פרמטר נוסף לרף אותו תצטרכו לשלם עבור תמלול ראיונות או הקלטות אחרות. ככל שלוח הזמנים צפוף יותר ויש לבצע את התמלול בזמן קצר יותר, כך המחיר אותו תדרשו לשלם יהיה יקר יותר. רצוי להקדים ככל הניתן את העברת קבצי השמע למתמלל ולתת לו כמה שיותר זמן לבצע את העבודה. ככל שינתן זמן ארוך יותר לביצוע הפרויקט, כך התמחור ירד. אם ניתן להימנע מהעברת העבודה לאיש מקצוע ב'רגע אחרון' עדיף מאוד לעשות זאת. כל פרויקט כדאי להעביר אל המתמלל בהקדם האפשרי ולחסוך עלויות. 

מעבר לפרמטרים של הזמן שיש לביצוע התמלול ושפת התמלול הנדרש, הפרמטר המשמעותי ביותר בתמחור של תמלול ראיונות יהיה אורכו. אורך הטקסט שעל המתמלל להקליד יקבע בסופו של יום את הסכום אותו יבקש עבור העבודה. ככל שיש יותר דפים או מילים, כך המחיר יעלה. שימו לב שיש חברות שגובות תשלום על פי דך ולא על פי מילה. במקרה כזה יש לוודא מולן עוד לפני העבודה את גודל הכתב, השוליים שלו וכולי.

כמה עולה להוציא גרכון גרמני לילדים?

עורך דין שבקיא בתחום, שולט בגרמנית ויכול לשמש כנוטריון מקל משמעותית על התהליך שאותו הורים לילדים צריכים לעבור על מנת להפיק עבורם דרכון גרמני. במאמר הבא נסביר עבור איזה אוכלוסיות זה רלוונטי ומה כולל התהליך.

החזקת דרכון גרמני מגלמת בתוכה שורה ארוכה של יתרונות. קודם כל, היא מאפשרת לאנשים להפוך לאזרחי גרמניה וליהנות מההטבות הסוציאליות שהיא מעניקה לתושביה. שנית, אזרחי גרמניה יכולים להסתובב באופן חופשי באיחוד האירופי ובחלק מהמדינות גם לקבל מענקים לפתיחת עסק, לימודים גבוהים באקדמיה ועוד. מעבר לכך, מחזיקי דרכון גרמני לא צריכים להוציא ויזה לארצות הברית.

החדשות הטובות הן שכיום ניתן לקבל דרכון גרמני עבור המשפחה בהליך קצר, יעיל ונוח. אם עושים את זה בצורה נכונה ומול עורך דין שבקיא בתחום, לא אמורה להיות בעיה להשלים את התהליך. במקרים כאלה, כל שנדרש הוא לוודא שעורך הדין יכול לשמש גם כנוטריון וכמובן שהוא שולט בשפה הגרמנית ובניואנסים של החוק המקומי.

איזה פרמטרים משפיעים על המחיר?

הנושא של דרכון גרמני לילדים מורכב מכפי שנהוג לחשוב, כי הרבה תלוי במעמד הקיים של ההורים וברקע המשפחתי שלהם. בנוסף, המחיר של הוצאת הדרכון אינו אחיד אלא מושפע ממספר פרמטרים:

א. סוג הקשר המשפחתי לגרמניה – התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא שורשים מגרמניה. אם להורים כבר יש דרכון גרמני, קל לבסס גם את הקשר המשפחתי של הילדים. במקרים כאלה, תהליך הוצאת הדרכון יהיה מהיר ולא ידרוש המון מאמץ מהגורמים המעורבים.
ב. בקשת אזרחות על ידי נכדים – מקרים מורכבים יותר מוצגים על ידי נכד או נכדה. אם למשל הסבתא נולדה בגרמניה אבל האמא לא הייתה מעוניינת להוציא אזרחות גרמנית, צריך להשיג מסמכים ולהתייעץ עם עורך דין.
באופן עקרוני אמנם ניתן לדלג על האמא, אולם יש לבדוק האם אכן הסבתא הייתה אזרחית גרמניה. בכל מקרה, מקום הלידה לא רלוונטי כי הנכדים זכאים לקבלת דרכון גרמני אף אם אבא של הסבתא היה אי פעם אזרח המדינה ואם האמא שלהם נולדה אחרי אפריל 1953.
ג. שלילת אזרחות קודמת – קיימים מקרים שבהם הורים רוצים להוציא דרכון גרמני לילדים שלהם כי גם להם היה כזה, אבל הוא נשלל. ספציפית בישראל, זה שכיח מאוד אצל גברים ונשים בשירות קבע ששולל את האזרחות הגרמנית. אך במידה והילדים נולדו לפני שירות הקבע, יש סיכוי טוב שהם יקבלו את הדרכון.

מה טווח המחירים המקובל?

התייעצות עם עורך דין לגבי דרכון גרמני לילדים עולה כמה מאות שקלים לשעה ועד הוצאת הדרכון יכול לעלות כ4000 ויותר. מכאן והלאה, יש לבחון כל מקרה לגופו ולהכניס אל מערכת השיקולים עוד עלויות ובהן הפקת מסמכים, הצגת אישורים, ימי עבודה שמוקדשים לפגישות עם נציגי השגרירות וכן הלאה. עם זאת, התהליך משתלם.

כמה עולה רשת בטיחות?

רשת בטיחות יכולה להתאים לאתרי בנייה, לבתים פרטיים שעוברים שיפוץ ולמרחב הציבורי שבו העירייה מבצעת שינויים או גיזום. עם זאת, המחיר של הרשת אינו אחיד והוא מושפע משורה ארוכה של פרמטרים שאותם כדאי להכיר

רשת ביטחון

היתרון של רשת בטיחות בא לידי ביטוי בכך שהיא קלה, יעילה ונוח להרכיב אותה. כתוצאה מהתכונות והמאפיינים המיוחדים של הרשת, ניתן לשלב אותה בכל מקום שבו קיים צורך. בין היתר, רשת בטיחות היא חלק בלתי נפרד מאתרי בנייה ונעזרים בה על מנת לתחום בין אזורי עבודה שונים גם במפעלים ומחסני ייצור. 

במקביל, אותה רשת יכולה לשמש בתים פרטיים שעוברים שיפוץ, מתאימה למרפסת או לגג והיא שכיחה גם במרחב הציבורי. אם רוצים להפריד בין העובדים לבין עוברי אורח, זו רשת מעולה שעושה את העבודה. כמו כן, אותה רשת יכולה לסייע במניעת נפילת חפצים, כלי עבודה, חומרי גלם וכן הלאה. אבל למרות היתרונות האחידים של הרשת והאופן שבו הם עוזרים להשיג את המטרות, האופן שבו נקבע המחיר הוא גמיש יותר.

מה משפיע על המחיר של רשת בטיחות?

הנה כמה פרמטרים שקובעים את המחיר של רשת בטיחות ומייצגים את הפערים הקיימים בין הדגמים השונים:

א. ייעוד הרשת – ההבדל העיקרי הוא בין רשת בטיחות קשיחה לבין רשת גמישה. רשת גמישה תתאים בעיקר לשיפור הבטיחות בסביבת העבודה או לגידור בסיסי בלבד, בעוד רשת קשיחה תוכל למנוע נפילות. מטבע הדברים, הדגמים הקשיחים של רשת בטיחות הם גם יעילים וגם יקרים יותר.

ב. תקן – רשת שעומדת בתו תקן אירופאי, אמריקאי או ישראלי תהיה בדרך כלל יקרה יותר מאשר רשת לייעוד דומה שאין לה את אותו תקן. עם זאת, ההשקעה בתקן משתלמת כי היא מעידה על תהליך הייצור ועל האיכות של הרשת. כמו כן, אפשר להשתמש בתקן על מנת להשוות בין רשתות בטיחות שנראות על פניו זהות.

ג. אחריות – פרויקטים של הקמת רשת בטיחות לרוב מלווים בתקופת אחריות מסוימת. מצד שני, לא כל חברה נותנת את אותה תקופת אחריות. לתקופת האחריות יש השפעה על המחיר של הפרויקט וכדאי לבדוק את זה מראש. 

ד. מידות – אי אפשר לדבר על מחירים שונים של רשתות בטיחות בלי להזכיר את המידות. את הרשת אפשר לבחור לפי גודל השטח שאותו רוצים למגן ואת ההשוואה מבצעים לפי מ"ר. 

ה. רשת אנכית או אופקית – עוד הבדל קיים בין רשת בטיחות אנכית לבין רשת אופקית. רשת אנכית מתקינים בצמוד למבנה כדי למנוע נפילות של חפצים או מכשירים שונים, בעוד רשת אופקית יכולה להגן על קונסטרוקציות שלמות של עמודי מתכת וקורות קונזוליים. לשם השוואה, רשתות אחרות וצפופות יותר מיועדות ללכידת חפצים וחומרים קטנים. 

טווח מחירים מקובל בתחום

חשוב להפריד בין רכישת רשת בטיחות להתקנה עצמאית, לבין פרויקט שבו החברה גם מביאה את הרשתות וגם מתקינה אותן עם תקופת אחריות מסוימת. רשת בטיחות רגילה וצפופה תעלה כ-100-150 ש"ח למ"ר, בעוד התקנה של רשת במרפסת תעלה 400-600 ש"ח לפי גודל השטח. באתרי בנייה כבר מחשבים את העלות בצורה נפרדת והמחיר יכול להגיע לאלפי שקלים עבור פרויקטים גדולים, בבניינים רבי קומות או כאשר משלבים בין רשת אנכית ואופקית.

עם זאת, המחיר הוא לא הדבר היחיד שבודקים כאשר מתכננים להשתמש ברשת בטיחות וצריכים להתקין אותה. בסופו של דבר, הייעוד של הרשת הוא לשפר את הבטיחות ולכן זה שווה את ההשקעה עבור הגורמים המעורבים.

כמה עולה הדברה בבניין משותף

העלות של הדברה בבניין משותף נקבעת לפי מספר הקומות, סוג המזיקים, סוג ההדברה והמיקום הגיאוגרפי. כמו כן, כדאי לקבל המלצות על חברת הדברות ולא להשתמש רק במחיר בשביל לבחור אותה בצורה נכונה.

הדברה צריכה להתבצע אחת לתקופה מסוימת ובאופן קבוע. את ההדברה אפשר לבצע במקומות ציבוריים, בבתים פרטיים וכמובן בדירות שנמצאות בבנייני מגורים משותפים. עם זאת, האחריות על הדברה בבניין משותף מתחלקת גם היא בין הדיירים: בעוד כל בעל בית דואג לעצמו מבחינת ההדברה בדירה שלו, יש צורך לתאם מול הוועד את ההדברה של כל הבניין ולקחת בחשבון מגבלות מסוימות במעלית או בחדר המדרגות.

כיום ניתן לבצע הדברה בבניין משותף דרך חברה מקצועית שמגיעה מהאזור ומכירה אותו. אם למשל רוצים לתאם שירותי הדברה בהרצליה, יש לזה יתרון מבחינת משך הזמן שעובר מהרגע שבו יוצרים קשר עם בעלי המקצוע ועד שהם מגיעים כדי לבצע את העבודה. עם זאת, גם מדביר בהרצליה צריך לדעת איך לבחור ובעיקר חשוב להבין מה משפיע על המחיר של השירות.

מה הגורמים המשפיעים על מחיר ההדברה?

העלות של שירותי הדברה בהרצליה או בכל עיר אחרת בארץ אינה קבועה אלא דינאמית. ספציפית בשירותי הדברה בבניין משותף, ניתן להצביע על מספר גורמים שחוזרים על עצמם במהלך התמחור המבוצע על ידי בעלי מקצוע:

א. מספר הקומות – ככל שיש יותר קומות בבניין מגורים משותף, כך העלות של שירותי ההדברה תגדל.

ב. סוג המזיקים – הדברה בבניין משותף יכולה להתבצע עבור כל סוגי המזיקים, החרקים, המכרסמים, המעופפים וכן הלאה. מנגד, יש להביא בחשבון שימוש בחומרי הדברה מסוימים למזיקים ספציפיים וחומרי הדברה אחרים למזיקים שונים. אז אם רוצים להשיג תוצאות, זה קריטי ליצור קשר עם חברת הדברות שיודעת להתאים את סוג החומרים שבהם היא משתמשת לסוג המזיקים שיש בבניין. 

ג. סוג ההדברה – חברת הדברות יכולה להשתמש בשיטות שונות על מנת להרחיק ולהשמיד מכרסמים וחרקים מבנייני מגורים משותפים. על קצה המזלג, ניתן למשל להזכיר את ההבדל במחיר בין הדברה כימית, הדברה ירוקה והדברה ביולוגית. בשביל לקבל הצעת מחיר מנומקת, חשוב לבדוק באיזה סוג של הדברה מדובר.

ד.  מיקום גיאוגרפי – העלות של הדברה בהרצליה לא דומה למחיר הממוצע של הדברה בערים אחרות בישראל. למעשה, כמעט בכל עיר בארץ קובעים מחיר בצורה מעט שונה – כמו למשל משיקולים של ביקוש והיצע. מעבר לכך, יש הבדל בין יוקר המחייה בהרצליה ובשרון לבין העלות הממוצעת של שירותים נוספים בערים אחרות בארץ.

ה. בורות ביוב – חשוב מאוד להדביר את בורות הביוב המשותפים לבעלי הדירות בבניין. אם מדבירים רק את חדר המדרגות או את הדירות, חומרי הריסוס לא יהיו מספיק אפקטיביים לאורך זמן. מנגד, יש לקחת בחשבון שמספר בורות הביוב משפיע על המחיר של השירות. ככל שיש יותר בורות ביוב, כך עולה המחיר של הדברה לבניין.

מה טווח המחירים הממוצע בענף?

על אף האמור לעיל, יש טווח פחות או יותר מקובל שבו משתמשים על מנת לקבוע כמה תעלה הדברה בבניין משותף. נכון להיום, הדברה של מזיקים שונים בבניין שכולל 4-6 קומות תעלה 200-600 ש"ח. לעומת זאת, באותו בניין עם 4 בורות ביוב המחיר יהיה 400-700 ש"ח. לשם השוואה, בבניינים גבוהים יותר המחיר יהיה 1,000 ש"ח ומעלה. 

כמה עולה להוציא דרכון פורטוגלי?

לא מעט ישראלים מוגדרים כזכאים לדרכון פורטוגלי. בגלל שהדרכון המדובר הינו דרכון אירופאי לכל דבר, הוא נחשק ורצוי מאוד בקרב רבים. אכן, לא מעט ישראלים צלחו את התהליך הזה והם מחזיקים כיום בדרכון פורטוגלי. רבים אחרים עדיין עובדים על זה. ויש אחרים שבודקים עלויות ופרטים בנושא. אחת השאלות הפופולאריות שעולות היא כמה עולה להוציא דרכון פורטוגלי. חשוב לציין כי אמנם יש עלות כספית משמעותית, אך מעבר לכך הוצאת הדרכון דורשת עשיה וליווי מקצועי על מנת לקבל את הדרכון המיוחל. 

השלבים בדרך להוצאת דרכון פורטוגלי

שלב ראשון – בירור זכאות.

זכאי להוציא דרכון פורטוגלי אדם שמעיד על שורשים משפחתיים בפורטוגל. כדי לבדוק את הדבר מתבססים על רשימה של שמות משפחה אשר בכוחם להיות עדות על היות אדם צאצא של יושבי פורטוגל, ומכוח זה הוא עשוי להיות זכאי להחזיק בידיו דרכון פורטוגלי. בדיקה זו מתבצעת ללא כל התחייבות והיא איננה כרוכה בתשלום במרבית המקרים.

שלב שני – איסוף מסמכים

תפקיד המסמכים הוא להוכיח זיקה בין המבקש לבין פורטוגל. לכל מבקש נדרשים מסמכים שונים, זאת בהתאם לשם המשפחה ולעץ המשפחתי אליו הוא משתייך.

שלב שלישי – אישור הקהילה היהודית

במאה החמש עשרה חיה בפורטוגל קהילה יהודית גדולה אשר גורשה על ידי המלך מגבולות המדינה. הקהילה היהודית בפורטוגל צריכה לאשר כי המסמכים של המבקש מעידים על כך שהמשפחה שלו אכן הייתה חלק מהקהילה בעבר.

שלב רביעי – תיק להגשה

לאחר קבלת אישור מבני הקהילה המקומית יש לבנות את התיק. מדובר על תיק שיוגש מול הרשות הפורטוגזית. בין היתר יש צורך לבצע תרגום מסמכים רלוונטיים ולהמציא מסמכים נחוצים כמו תעודת יושר.

שלב חמישי – הגשת הבקשה

כאשר התיק מוכן מגישים את הבקשה וממתינים לקבלת האישורים. במידה והבקשה התקבלה ונמצאתם זכאים לדרכון פורטוגלי, אתם עתידים לקבל את הדרכון עם סיום שלב זה.

כמה כל זה עולה?

בוודאי הנכם רוצים לדעת מהו דרכון פורטוגלי מחיר. יש כמה מרכיבים שמשפיעים על העלויות. לרוב העלות תגיע בסופו של תהליך לסכום שנע בין שבעת אלפים חמש מאות שקלים לעשרת אלפים שקלים. במידה ומדובר על תיק מורכב במיוחד, המחיר עשוי להיות יקר יותר.

רכיבי המחיר

 • תשלום אגרות – יש שתי אגרות שיהיה עליכם לשלם. אגרה אחת אשר משלמים אותה לקהילה היהודית בפורטוגל, מדובר על סכום של מאתיים חמישים יורו. אגרה נוספת משולמת לממשלת פורטוגל וגם היא בסכום של 250 יורו.
 • מסמכים ממשרד הפנים וחותמת אפוסטיל – שלב בסיסי שכרוך בעלויות של עשרות שקלים.
 • אישורים נוטריוניים – אישורים שתידרשו להנפיק בהתאם לתיק האישי שלכם. הוצאה שמגיעה לכמה מאות שקלים.
 • תרגום מסמכים – שירותי תרגום מסמכים לפורטוגזית ינועו בין מאות לאלפים. תלוי הדבר בכמות המסמכים שאתם צריכים לתרגם עבור התיק האישי שלכם.
 • בירור גנאולוגי – לא בכל מקרה נדרש, אך ככל שהזיקה הפורטוגזית שלכם רחוקה יותר, תידרשו להוכיח באמצעות הוכחה גנאולוגית את הזיקה שלכם. החיפוש עשוי להיות יקר ולהגיע לאלפי שקלים.
 • עורכי דין – אתם תצטרכו להיעזר בשני עורכי דין. אחד פורטוגזי ואחד ישראלי. עבור שכר הטרחה לעורך הדין הפורטוגזי אשר מבצע את הטיפול המשפטי בתיק שלכם על כך הכרוך בכך. המחיר עשוי לנוע בין 250 ל-400 יורו. לעורך הדין בישראל תשלמו סכום שינוע בין אלפיים חמש מאות לחמשת אלפים שקלים. התהליך מורכב ולרוב בלתי אפשרי לעבור אותו ללא ליווי עורך דין. כך שזו הוצאה שכמעט בלתי אפשרי לחסוך אותה.

הסיכום של כלל התשלומים הללו מגיע לסכום שנע בין  שבעת אלפים חמש מאות שקלים לעשרת אלפים ₪. אך הדרכון שתקבלו הינו בעל ערך רב, הוא בהחלט מצדיק את המאמצים ואת העלויות.

Open post
הדברה לדירה בהרצליה

כמה עולה הדברה לדירה בהרצליה?

עלות הדברה נקבעת לפי גודל השטח, סוג החרקים שאיתם מתמודדים ודרישות מיוחדות של הלקוחות. במאמר הבא נתמקד באופן שבו מתמחרים שירות מן הסוג הזה בעיר כמו הרצליה, אך נבין מה אפשר לעשות על מנת לחסוך בהוצאות בלי להתפשר על תוצאות גם במקומות אחרים בישראל

סוג החרקים והמזיקים שיש בהרצליה לא בהכרח דומה לחרקים או למקקים בצפון ובדרום. בגלל שהרצליה נמצאת באזור השרון, אחוזי הלחות הגבוהים משפיעים על אוכלוסיית החרקים והופכת מזיקים מסוימים לנפוצים יותר מאחרים.

תמחור שירותי הדברה

הדרך הנכונה להזמין מדביר היא לוודא שהוא מכיר את האזור ומביא בחשבון את המאפיינים המיוחדים שלו מבחינת תנאי אקלים, לחות, סביבה, קרבה לאתרי פסולת וכן הלאה. לאחר מכן, צריך לבצע השוואת מחירים בין סוגים שונים של שירותי הדברה. בשלב הזה, מגלים בדרך כלל פערי מחירים של עשרות אחוזים בין השירותים הקיימים.

מה משפיע על המחיר?

העלות של הדברה לדירה בהרצליה לא קבועה אלא משתנה. בשביל לדעת כמה אמורים לעלות שירותי הדברה מן הסוג הזה, צריך להביא בחשבון את הפרמטרים הבאים:

א. גודל הדירה ומספר החדרים – גודל הנכס במ"ר מהווה את הגורם המרכזי להשפעה על העלות של שירותי מדביר בהרצליה או בכל עיר אחרת בישראל. בשביל לתמחר נכון שירות מן הסוג הזה, מביאים בחשבון את גודל הדירה ואת מספר החדרים. גודל הנכס במ"ר אמור לסייע למדביר לתמחר את השירות ואף להעריך בכמה חומרי הדברה הוא צריך להשתמש.

ב. סוג החרקים – יש הבדל בין הדברה כללית ותקופתית לבין שירותי הדברה שאותם מזמינים כדי להתמודד עם חרקים ספציפיים. ברוב המקרים, ההבדל הכי משמעותי הוא בין הדברה של חרקים, מקקים ומזיקים לבין הדברה של זוחלים ונחשים. אם רוצים להדביר את הסוגים השונים של החרקים והמזיקים, צריך לתאם מראש את השירות הרלוונטי ולוודא שהמדביר מתמחה בכך.

ג. דרישות מיוחדות של הלקוחות – שירותי הדברה מתומחרים על פי הדרישות של הלקוחות. דרישות מיוחדות יכולות להיות למשל הזמנת מדביר בהתראה קצרה בגלל נוכחות של מכרסמים או זוחלים בבית, כמו גם הזמנת מדביר לבית שיש בו ילדים ותינוקות. ככל שהדרישות של הלקוחות יהיו מיוחדות יותר, כך סביר להניח שהעלות של שירותי הדברה תעלה – בעיקר מבחינת זמינות מבוקשת.

ד. הדברה בפנים או בחוץ – הדברה של חצר מתומחרת בנפרד מהדברה של הבית עצמו. בנוסף, אפשר להזמין שירותי הדברה רק לדירה או הדברה שכוללת בתוכה את המרפסת או הגג. היות ובחלל החוץ או הפנים יש חרקים שונים, גם שירותי ההדברה מתומחרים אחרת. 

טווח מחירים מקובל בתחום

הדברה של דירה יחסית קטנה בגודל של 60-90 מ"ר ועם 3-5 חדרים תעלה כ-400-700 ש"ח. בית פרטי של כמה מפלסים אפשר יהיה להדביר בעלות של 650-850 ש"ח ואף לקבל אחריות של שנה על הרחקת סוגים שונים של מקקים ונמלים. לשם השוואה, בהדברה של בתים גדולים במיוחד עם או בלי חצר מתמחרים את השירות לפי כמה עשרות שקלים לכל מ"ר בנפרד. 

כמה עולה הסעה לבית ספר?

הסעות תלמידים הן פתרון מעולה עבור ההורים והצוות החינוכי. בעזרת ההסעות אפשר לוודא שכל התלמידים מגיעים בזמן, לחסוך בהוצאות עבור ההורים וגם לשפר את תחושת הביטחון של הילדים עצמם. עם זאת, התיאום של שירותי הסעות מן הסוג הזה מורכב יותר מכפי שנהוג לחשוב והמחיר מושפע מכמה פרמטרים.

מה הפרמטרים המשפיעים על המחיר?

אלו הגורמים העיקריים שקובעים כמה יעלו הסעות לתלמידים במרכז ולמעשה גם בכל מקום אחר בארץ:

א. סוג כלי הרכב – אפשר לתאם שירותי הסעות עם אוטובוסים, מיניבוסים ומידיבוסים. מטבע הדברים, כל סוג של כלי רכב יכול להספיק למספר מסוים של תלמידים ונוסעים. לכן, אם רוצים לתאם שירותי הסעות צריך להחליט מראש כמה תלמידים אמורים להשתמש בהם ואיזה כלי רכב יספק עבורם את המענה המקיף ביותר.

ב. מרחק ומספר תחנות – המחיר של שירותי הסעות מכל סוג נקבע גם לפי המרחק בין נקודת המוצא לנקודת היעד. במקרה של הסעות לתלמידים ועצירות במספר נקודות ותחנות, צריך לבדוק בכמה נקודות מדובר ולתכנן בהתאם את המסלול ואת העלות המצטברת.

ג. דרישות מיוחדות – יש בתי ספר שמעלים דרישות מיוחדות בנוגע להסעות ובהן התאמה לבעלי מוגבלויות, עצירה במספר גבוה יותר של תחנות, איסוף מורים, שימוש ברכבי הסעות לצורך טיולים וימי כיף וכן הלאה. בפועל, כל דרישה עשויה להשפיע על המחיר ולהעלות אותו.

טווח מחירים מקובל

טווח המחירים של שירותי הסעות לתלמידים נע סביב כמה אלפי שקלים. את ההוצאה על ההסעות ניתן לסבסד באופן חלקי על ידי משרד החינוך, העירייה או מטעם גופים פרטיים. במידה וההורים עצמם רוצים לקחת חלק בתיאום שירותי הסעות מול חברות הסעות, רצוי גם לאסוף המלצות מבתי ספר שכבר משתמשים בשירותים כאלה ומרוצים מהם.

בחירת הנהג לשירותי הסעות

כמובן שהמחיר הוא לא הדבר היחיד שבודקים כאשר מזמינים שירותי הסעות בכלל ושירות לתלמידים בפרט. אם רוצים שהתלמידים יגיעו לבתי הספר ולבתים שלהם בשלום, צריך לבחור נהג מקצועי ולוודא שיש לו רישיון רלוונטי. כמו כן, צריך לבדוק את הסמכת החברה המבצעת. 

Open post
הדפסת תמונות על קנבס

כמה עולה הדפסת תמונות על קנבס?

בד הקנבס הינו בד גס עשוי כותנה, בעל תכונות ייחודיות מיתר הבדים והוא מתאים למגוון רחב של שימושים החל מתעשיית בגדים, ציוד לטיולים, שימוש במפרשי ספינות ובשל יכולת הספיגה המרשימה שלו הוא נחשב לבד אידאלי לציור. כיום בזכות ההתפתחות הטכנולוגית ציירים רבים מציירים את הציורים המקוריים שלהם כשלאחר מכן ניתן להדפיס את הציור על בד קנבס, מה שמעניק לציור מראה אותנטי שנראה ממש כמו המקור. בשנים האחרונות דפוס דיגיטלי הפך פופולרי ומבוקש וניתן להשיג הדפסות באיכויות גבוהות, כך שגם תמונה שצולמה בנייד אפשר יהיה להדפיס על בד מתוח מקנבס והיא תראה איכותית ביותר. בדרך זו, נצליח למעשה לנצור רגעים ייחודיים ורבים בחיינו וליצור מתנה ומזכרת מרגשת ומקורית.

מחירון הדפסת תמונות על קנבס

ההדפסה על קנבס הינה טכניקה של התזת דיו באמצעות המדפסת הדיגיטלית שתלויה בעיקר באיכות המדפסת ובמספר ראשי הדיו שיש בה. יש גם מכונות עם ארבעה ראשי דיו שנחשבות לפחות איכותיות ויש את המכונות עם שמונה עד שניים עשר ראשי דיו שהתוצאה שלהם מרהיבה ביותר. לכל תמונה שמודפסת על קנבס יש מחירון שנקבע בהתאם לגודל שלה וגם לפי סוג הבד של הקנבס (יש בדים איכותיים יותר ויש פחות). המחירון יתחיל מתמונה בגודל של 30*30 שזה למעשה הגודל הכי קטן כשהמחיר ינוע בין 60 ל – 140 ₪ בממוצע. מכאן המחירים יעלו ככל שמידות הקנבס יגדלו. הגודל המרבי של בד קנבס לתמונה הינו לרוב 150 *100 כשהמחיר יכול להגיע ל –  1000 ₪. בחנויות רבות יש מבצעים במועדים ובחגים, כך שלעיתים ניתן להשיג הדפסה גם במחיר מוזל.   

המחיר בהתאם לאיכות ההדפסה – לפי מה נקבעת איכות ההדפסה?

על מנת להבטיח שהתמונה תצא באיכות גבוהה ותחזיק לאורך שנים יש לוודא מספר מאפיינים שיבטיחו תוצאה איכותית של התמונה.

איכות הבד – יש היום  מגוון סוגי בדי קנבס, כשחלקם הם מבד סינטטי דמויי קנבס. חשוב לוודא מראש האם הקנבס אכן מקורי או מבד סינטטי. בד קנבס איכותי יחזיק שנים רבות בעוד שהאחרים עשויים להיהרס בקלות. אחת הדרכים לדעת מה איכותו של הקנבס תהיה לשקול אותו, ככל שהמשקל שלו גבוה יותר, כך הדיו יצליח לחדור לבד ולהגן על הגוון שלו. כמו כן, קנבס איכותי יהיה עשוי מ – 100% כותנה. כשמזמינים הדפסה על קנבס יש לוודא את המשקל שלו ואת חומר הגלם ממנו הוא מיוצר.

מסגרת – למסגרת שעליה נמתח בד הקנבס תהייה גם השפעה על איכות ההדפסה. המסגרת תחזיק את התמונה ובזכותה תיווצר תמונת תלת ממד. המסגרת הינה מעץ אורן שעובר ניקוי וחיטוי מפני מזיקים- על אף שנדמה כי מסגרת העץ לא משפיעה על התוצאה, כן תהיה לה השפעה מרבית על הפרישה של בד הקנבס ועל עמידותה של התמונה.

איכות הדיו – ככל שהדיו הינו איכותי יותר כך הגוונים יצאו זהים יותר לגוונים המקוריים, כשמזמינים הדפסה עם בד קנבס יש לוודא מה טכניקת ההדפסה שהחברה נוהגת לעשות ומה איכות הדיו.

לסיכום, אפשר להדפיס על קנבס כל תמונה שמעוניינים. היה ותחפצו לתלות תמונה של רגע מיוחד או תמונה שצולמה במהלך אירוע סנטימנטלי – כל תמונה על בד קנבס תצליח להמחיש את הרגע בשל איכות הבד והנופך שהוא מעניק לתמונה. 

Open post
כיוון פרונט - כל מה שחשוב לדעת

כמה עולה כיוון פרונט?

כמה עולה כיוון פרונט?

כיוון פרונט הוא מסוג הפעולות החשובות ביותר עבור רכבכם הפרטי והבטיחות הנלווית לו, אך מדובר בצירוף מילים שלא אומר לחלק בלתי נפרד מהאוכלוסייה דבר, כאשר באופן טבעי קשה גם להעריך או להעריך את עלותו בהתאם.
לכן אם כיוון פרונט הוא מסוג המונחים שרק המחשבה עליהם עושה לכם חלחלה קלה או אפילו צמרמורת לא נעימה – המאמר הקרוב מוקדש לכם, כאשר נעסוק בעיקר בשאלות המשמעותיות כמו – מחיר כיוון פרונט, למה צריך לעשותו מלכתחילה, ובאיזה מחזורי זמן או אירועים.

מהו בעצם כיוון פרונט?

בהמשך לכך, כיוון פרונט היא פעולה אשר נועדה להחזיר את זווית החלק הקדמי של הרכב (בלעז – פרונט) לכפי שהייתה בעת הרכב רק עזב את היצרן, כאשר לאחר שימוש ממושך וקילומטראז' משמעותי – הוא עלול לצאת מכיוון ולהצריך סיוע חיצוני.
כלומר, כיוון פרונט הוא מעין פעולת איפוס שמאפשרת לרכב לחזור ליחס הנכון שהיה לו, כשרבים הנהגים שכלל לא מודעים לעובדה שהפרונט שלהם עקום ומצריך כיוונון מחדש, כאשר היעדרו של אותו כיוונון יכול להיות לעתים אף מסוכן ולהוביל לתאונות מסכנות חיים.

מה מוביל לעיקום פרונט ובהתאם – לצורך בכיוון פרונט?

בנוסף לכך, הגורמים שבעקבותיהם הפרונט מאבד את כיוונו ומתעקם הם מגוונים ומשתנים, כאשר פרט לנסיעה ממושכת ובלאי טבעי של הרכב לאור האתגרים בהם הוא עמד, אפשר לאפיין גם תאונות דרכים, נסיעה מהירה מדי על פסי האטה (במפרים) או נסיעה בדרכי אפר וכבישים בעייתיים.
כמו כן, מסקנה שאפשר לגזור מכך היא שנהיגה בכבישים בטוחים וחלקים אינה רק עניין בטיחותי באותו הרגע, אלא גם עניין כלכלי שכן כך מתאפשר לנהגים למעשה להאריך ולדחות את הצורך לשאת בהוצאה כדוגמת עלות כיוון פרונט, כאשר אם רכב מבקר את המוסך לעתים תכופות בנושא זה, מעבר לתקופה הממוצעת עבור רוב הרכבים, לפעמים מדובר ברמז מטרים אודות תרבות הנהיגה של בעליו.

איך נעשה בפועל כיוון פרונט?

זאת ועוד, כי על מנת ליישר את הפרונט ולהשיבו למצבו התקין והנכון, מועלה לרוב הרכב לגובה באמצעות מעלית ייחודית, כאשר לאחר מכן באמצעות חיבור למחשב שממפה ובוחן את הסטייה הקיימת אל מול הזווית הרצויה – ניתן להשיב ולהחזיר את החזית לכיוון המתאים והנכון לה.

כמה עולה כיוון פרונט?

כמו כן, עכשיו לאחר שהבהרנו את הצורך והמשמעות של פרונט מכוון, הגיע הזמן להגיע לחלק הדרמטי באמת – כמה עולה כיוון פרונט, או הטווח שבמסגרתו נע מחיר כיוון פרונט כשלעצמו.
לכן, בראש ובראשונה יש לציין שקביעת מחיר כיוון פרונט היא דינמית ונעשית בהתאם למצבו של הרכב, כאשר ישנם רכבים הזקוקים לתיקון מינימלי, בעוד שישנם אחרים שהפרונט שלהם עקום לחלוטין.
כלומר, לעתים במידה והרכב שלכם סוטה בזווית קלה בלבד, ייתכן כי הפרונט יתוקן בחינם או בעלות מזערית, כאשר במקרי קיצון או כאשר הפרונט עקום לחלוטין, עלות כיוון פרונט נעה בין 200 ש"ח ל- 300 ש"ח.
כך למעשה אף על פי שכיוון פרונט היא הוצאה שבהחלט ניתן לחסוך באמצעות תרבות נהיגה נכונה, מדובר גם בהוצאה מינורית יחסית בעבור הביטחון הרב שנלווה לה, או יותר נכון בהתאם להיעדר הביטחון החמור שנלווה להיעדר פרונט שמכוון כהלכה.

אז מתי צריך לפנות למוסך?

בהמשך לכך, מומלץ לבצע כיוון פרונט אחת לשנה, כמו גם כאשר הרכב עבר תאונה משמעותית שיכולה להשפיע על כיוונו, או כאשר מתגוררים באזור בו הכבישים ותשתית הדרכים היא לא אופטימלית ומעלה את הסבירות לצורך בכיוון פרונט מחודש.

Open post
עלות קידוח בנטונייט ליום

כמה עולה קידוח בנטונייט ליום?

תעריף של 170-720 ש"ח לכלונס ומחיר של 1,350-,1750 ש"ח לשעת עבודה נחשבים סטנדרטיים בתחום של קידוח בנטונייט. עם זאת, חשוב גם לדעת מה משפיע על המחיר ולבחור בהתאם את החברה המבצעת

מחירון קידוחי בנטונייט יכול לסייע לתכנן את התקציב ולעמוד בו גם כאשר מבצעים פרויקטים מורכבים יחסית של חפירה. נכון להיום, מחיר של 170-180 ש"ח אמור לייצג קידוח לכלונסאות יצוקים בקוטר 50 ס"מ עם תמיסת בנטונייט. זהו המחיר הנפוץ לקידוח כלונסאות בקוטר של 50 ס"מ ובעומק של 10-20 מטר, לכן הוא גם מייצג את הפרויקטים הכי שכיחים. 

עלות לקידוח כלונסאות יצוקים בקוטר של 60 ס"מ ובעומק דומה כבר תגיע ל-200-215 ש"ח, בעוד התעריף המקובל עבור קידוח כלונסאות יצוקים בקוטר של 70 ס"מ ולעומק של 15-30 מטר עם תמיסת בנטונייט יהיה 240-250 ש"ח לכל כלונס. 

כמו כן, המחיר לקידוח של כלונס יצוק בקוטר 100 ס"מ ובעומק של 20-30 יהיה 340-350 ש"ח והמחיר לפרויקט של קידוח כלונס יצוק בקוטר 150 ס"מ ובעומק של 20-30 מטר תוך כדי שימוש בתמיסת בנטונייט הוא כבר 700-725 ש"ח לכלונס.

כמה עולה שעת עבודה עם קידוח בנטונייט?

שעת עבודה מתומחרת מעט אחרת, כי היא מגלמת בתוכה כבר את חומרי הגלם ואת הדרישות מבעלי המקצוע. כאן ההבדל העיקרי הוא בין מחיר שעת עבודה עבור קידוח כלונסאות יצוקים בעזרת תמיסת בנטונייט, מקדח ומקדחים מסוג 350-M כולל בלאי של המקדחים – לעומת פרויקט דומה עם ציוד מסוג 250-M. 

לשם השוואה, המחיר של קידוח כלונסאות יצוקים עם מקדח ידיה ומקדחים מסוג 250-M יהיה 1,350-1,450 לשעת עבודה. מנגד, המחיר לשעת עבודה עם מקדח ידיה ומקדחים מסוג 350-M כבר יהיה 1,650-1,750 ש"ח. 

מה משפיע על המחיר?

מכל האמור לעיל אפשר להצביע על הפרמטרים המרכזיים שמשפיעים על המחיר של קידוח בנטונייט ליום. קודם כל, ככל שהפרויקט מורכב יותר וצריך להשקיע בו יותר שעות – כך המחיר ליום יעלה. האמת היא שלא קובעים את כל המחיר ליום של 24 שעות, אלא בודקים כמה שעות עבודה נדרשות עבור הפרויקט ואז מבצעים את החישוב בהתאם.

חוץ מזה, צריך להפריד בין המחיר של קידוח בנטונייט ליום עם מעט כלונסאות לבין פרויקט שבו יש הרבה כלונסאות. כפי שאפשר לראות, מספר הכלונסאות משפיע בצורה דרמטית על התקציב ועל המחיר שאותו צריך לשלם עבור העבודה. אם רוצים לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר ולא להגיע למצב שבו הניסיון לחסוך בהוצאות פוגע בתוצאות, יש צורך להתייעץ עם בעלי מקצוע.

איך חוסכים בהוצאות על קידוח בנטונייט ליום?

החדשות הטובות הן שניתן לסיים גם פרויקט מורכב של קידוח בנטונייט בתקציב של כמה אלפי שקלים בודדים ליום. בשביל לעשות את זה, בודקים בשלב הראשון באיזה סוג של קרקע מדובר ואיזה סוג של קידוח יהיה הכי מתאים עבורה. 

לאחר מכן, מבררים מה רמת הצפיפות של הקרקע והאם יש בה מי תהום או חול. אם בוחרים להשתמש בתמיסת בנטונייט שמסוגלת להפוך לצמיגית מיד עם המגע במים, החישוב של התעריף הוא מעט שונה. 

בנוסף, יש לקחת בחשבון את הצורך בשימוש חוזר בתמיסה כדי לספק הגנה נוספת נגד התמוטטות של הבור. לכן מה שבודקים זה לא רק את מספר שעות העבודה או את מספר הכלונסאות שאותם צריך להחדיר פנימה, אלא גם את מאפייני הפרויקט. בהקשר הזה, לבעלי המקצוע אמורות להיות את כל התשובות הרלוונטיות ללקוח.

Open post
סולמות לבריכה

כמה עולים סולמות לבריכה?

שורה ארוכה של פרמטרים משפיעים על המחיר של סולמות לבריכה ולכן חשוב להכיר אותם. לאחר מכן, ניתן להתייחס אל המחיר כחלק מתוך מערכת שיקולים רחבה יותר


התפקיד של סולם לבריכה הוא לאפשר עלייה וירידה בטיחותית. אם משתמשים בסולם ייעודי, המשמעות היא שניתן להיכנס לבריכה עילית או לכל סוג של בריכה אחרת ללא צורך בקפיצה פתאומית פנימה. יתרה על כך, הסולם משמש לטובת יציאה מהבריכה וניתן להיעזר בו על מנת לתרום לאיכות החיים של מבוגרים וצעירים כאחד.
העלות של סולמות לבריכה אינה קבועה אלא דינאמית. אם רוצים לבחור את הסולם המתאים ביותר ולחסוך בהוצאות, צריך לדעת מה משפיע על המחר ולא רק מה העלות המצטברת. לאחר מכן, יש מקום להתייעץ עם בעלי מקצוע על מנת להתאים כל סוג של סולם לאופי השימוש.

מה משפיע על המחיר של סולמות לבריכה?

אלו הפרמטרים העיקריים שקובעים את המחיר של סולמות לבריכה ושאליהם כדאי להתייחס:
א. סוג הבריכה – ההבדל העיקרי הוא בין סולמות שמיועדים לבריכה עילית לבין סולמות שמיועדים לבריכה מתועשת או לבריכת בטון. בעוד בבריכות בטון וגם בבריכות מתועשות הסולם בדרך כלל נמצא בתוך המים, בבריכות עיליות הוא מוצב בנפרד. כאשר הסולם הוא נפרד מהבריכה, המחיר שלו זול משמעותית.
ב. גובה הסולם – צריך להשוות בין סוגים שונים של סולמות לבריכה על פי המפרט המתואר על ידי היצרן. באמצעות המפרט ניתן לדעת מה הגובה של הסולם, לאיזה סוג של בריכה הוא מתאים ומה אפשר לעשות איתו. לאחר מכן, משתמשים במפרט כדי לשער גם מה המשקל של הסולם ועד כמה יהיה קל להזיז אותו עצמאית ממקום למקום.
ג. חומרי גלם שמהם הסולם מיוצר – יש סוגים שונים של סולמות לבריכה ואת ההבדל ביניהם ניתן לראות גם בחומרי הגלם. בין היתר, חומרי הגלם שבהם אפשר להשתמש הם אלומיניום, מתכת ופלסטיק. ככל שחומרי הגלם איכותיים ועמידים יותר בפני חלודה או קורוזיה, כך המחיר של הסולם יעלה.

טווח מחירים מקובל עבור סולמות

סולם לבריכה עשוי שילוב בין מתכת לפלסטיק עולה כ-150 ש"ח ומתאים לבריכה עילית בלבד. לשם השוואה, סולם טלסקופי פרימיום שמגיע לגובה של 3.2 מטר ועשוי אלומיניום כבר יעלה כ-750 ש"ח. במידה ומדובר על סולם נירוסטה שאותו מרכיבים בתוך בריכה בנויה או בריכת בטון, המחיר יהיה כ-1,300 ש"ח – אך הוא גם מיועד לבריכות כלור בלבד.
לסיכום, כדאי להכיר את הפרמטרים המשפיעים על העלות ולא רק את המחיר הסופי של סולמות לבריכה. אם כבר משווים מחירים, יש לבצע סקירה מקיפה של סוגי הדגמים ולהבין ממה נובעים ההבדלים ביניהם. בהמשך, כל שנותר הוא להתאים כל סוג של סולם לאופי של הבריכה ולאופן שבו המשפחה מתכוונת להשתמש בה.

Posts navigation

1 2 3 4 137 138 139
Scroll to top
דילוג לתוכן